milujeme leto
utorok 17. októbra 2017 18:52
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku:

Tunisko Mahdia Sentido El Borj Mahdia hotel ***+

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Mahdia - dovolenka leto 2017

Toto malebné rybárske mestečko so svojou typickou maurskou architektúrou s bielymi budovami a oblými kupolami mešít je veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. Rybolov je tu na dennom poriadku už od skorých ranných hodín. Pláže v Mahdii, prezývanej „Karibik Tuniska“, s nádherným bielym pieskom sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi kvôli pozvoľnému vstupu do vody. Za návštevu v stredisku Mahdia určite stojí pevnosť Bjorn el Kebir s fascinujúcim výhľadom na biely cintorín, či impozantná brána do pevnosti Skiffa el-Kahla. Mesto bolo pôvodne fenickým, neskôr rímskym prístavom, ktorý v 7. storočí zničili Arabi. Obnovené bolo o tri storočia neskôr, kedy sa sem z Kairouanu uchýlil fatimovský kalif. Dnes je jedným z najdôležitejších prístavov krajiny.

Tunisko

Zem s bohatou a rozmanitou kultúrou, čakajúca na svoje objavenie – to je Tunisko, naša atraktívna destinácia. Fascinujúca zmes tradičných prvkov a dynamického moderného života sa ako kamienky ukladá do mozaiky vytvárajúcej obraz prekrásnej a pohostinnej krajiny. Tunisko ponúka návštevníkom exotické pohľady a zvuky zeme: životom prekypujúce uličky mesta Tunis plné pestrofarebného oblečenia a silnej vône kože, korenia a cédrového dreva a zvuky arabčiny u Nomádov.

Najmenšia a súčasne najrozvinutejšia krajina severnej Afriky, strategicky položená na križovatkách Stredozemia a vtesnaná medzi dvoch obrovských susedov, meria od severu na juh iba 750 km a od východu na západ maximálne 350 km. Má dlhé a pomerne členité pobrežie s výrazným Gabeským zálivom. K miestam, ktoré musíte určite vidieť, patrí maurské mestečko ako namaľované na pohľadnici – Sidi Bou Said - ležiace nad morom v blízkosti mesta Tunis. Biele domčeky s namodro natretými okenicami a dverami, panoramatický výhľad na šíre more od majáka na vrchole kopca a úzke uličky s neodolateľnou atmosférou priam lákajú k príjemným popoludňajším nákupom suvenírov a prechádzkam. Obľúbeným cieľom turistov je El Djem, z diaľky sa vynímajúce majestátne koloseum z 3. st.n.l., ktoré patrilo k najväčším v rímskom svete. Posvätné mesto Kairouan uprostred šedohnedej stepi centrálnej časti Tuniska pôsobí so svojimi minaretmi a mohutnými hradbami ako neuveriteľná fatamorgána. Najväčším slaným jazerom Sahary a severnej Afriky je Chott el Jérid.


Oficiálny názov:
Tuniská republika (République Tunisienne)

Hlavné mesto:
Tunis

Počet obyvateľov:
10 400 000

Rozloha:
163 610 km²

Mena:
tuniský dinár (TND)

Cestovný doklad:
Cestovný pas

Friguia Safari Park, delfinárium Tunisko
Poldenný výlet pre milovníkov zvierat s deťmi. Odchod ráno po raňajkách klimatizovaným autobusom.

Nasleduje prechádzka Safari parkom Friguia. Park bol vytvorený v spolupráci s Južnou Afrikou a európskymi odborníkmi, ktorí sa podieľajú sa na svetovom programe na záchranu viac ako 60 ohrozených druhov. Celkovo je súkromný prírodný park domov pre 412 zvierat rozprestierajúcich sa na 36 akroch plochy. Môžete vidieť tuleniu show, deti sa môžu povoziť na ťave a koníkovi (za poplatok).

V celom areáli je možnosť fotografovania so zvieratami. Potom sa presunieme do delfinária, ktoré je hneď vedľa, kde sa dospelí i deti môžu tešiť na vystúpenie delfínov. V prípadu záujmu môžete mať nezabudnuteľný zážitok a zaplávať si s týmto jedinečným tvorom (nutná rezervácia vopred za poplatok) .Celodenná varianta výletu je spojená s folklórnym večerom, na ktorom africké kmene tancujú a spievajú. Podáva sa večera a nápoje.

Orientačná cena výletu je 35 Eur, s večerou 45 Eur.
Kairouan, El-Jem Tunisko
Celodenný výlet za pamiatkami Tuniska. Výlet zahŕňa návštevu posvätného mesta Kairouan, ležiaceho približne 60 km od pobrežia, uprostred pláne posiatej olivovníkmi.

Kairouan je najdôležitejšie islamské mesto v celej severnej Afrike. K miestam navštevovaným pútnikmi patrí mešita Barber preslávená dekoratívnymi dlaždicami a Veľká mešita.

El Jem je malé mestečko ležiace v polovici cesty medzi mestami Sousse a Sfax s úžasným veľkým rímskym koloseom – amfiteátrom, ktoré patrilo k najväčším amfiteátrom v rímskom svete a vyznačuje sa veľmi pohnutou históriou.

V cene výletu je zahrnutý obed.
Orientačná cena výletu: 42 EUR
Mahdia Tunisko
Poldňový výlet do malebného rybárskeho mestečka so svojou typickou maurskou architektúrou s bielymi budovami a oblými kopulami mešít. Navštívime pevnosť Bjorn el Kebir, či impozantnú bránu do pevnosti Skiffa el- Kahla. Výlet je spojený s nákupmi.

Orientačná cena výletu je 20 EUR
Pirátska plavba Tunisko
K tradične obľúbeným fakultatívnym výletom patria lodné výlety.

Pirátska plavba je poldenný výlet s obedom zahŕňajúcim grilovanú rybu so zeleninou a čerstvé ovocie podávaným na lodi. Počas plavby pozdĺž pobrežia je pripravený zaujímavý program pirátmi a samozrejmosťou je možnosť kúpania sa v teplom Stredozemnom mori.

Výlet plný zábavy a smiechu, vhodný pre všetky vekové kategórie.

Orientačná cena výletu: 20 EUR
Sahara okruh južným Tuniskom - 2 dni Tunisko
Tento dvojdňový výlet patrí k tým najzaujímavejším a uvítajú ho milovníci histórie i tí, ktorí hľadajú exotiku a prírodné lákadlá tejto krajiny.

Počas výletu navštívite mestečko El Jem so zachovalým rímskym koloseom, prímorskú osadu Gabes, oblasť Matmata s typickým obydlím berberskej rodiny, tzv. troglodytské obydlia, ktoré sú svetovým unikátom. Jedno z týchto obydlí si osobne prehliadnete Z púštneho mestečka Douz, nazývaného aj brána do Sahary, môžete absolvovať prechádzku na ťavách v karaváne do piesočných dún Sahary a potom si treba oddýchnuť pri hotelovom bazéne. V tomto hoteli budete večerať a druhý deň raňajkovať.

Nasledujúci deň vyrazíte do pohoria Atlas, tvoriaceho prírodnú hranicu s Alžírskom, cez soľné jazero Chot El Jerid. Z púštneho mesta Tozeur sa vyráža na jeepoch do horských oáz Chebika a Tamerza s kaňonmi a kaskádami. Cesta pokračuje do Kairouanu, posvätného moslimského mesta. Nasleduje zastávka pred veľkou mešitou Sidi Okba a návšteva výrobne kobercov.

Orientačná cena výletu: 85 EUR (+ v prípade záujmu možnosť jazdy na štvorkolách za príplatok 15 EUR)
Štvorkolky Tunisko
Zažite jazdu v prašnom teréne, vyskúšajte si svoje schopnosti a zasúťažte si na štvorkolkách.

Dobrodružná jazda je dokonalým spestrením pre všetkých, ktorí vyhľadávajú netradičné zážitky a neuspokoja sa pasívnym leňošením na pláži.

Je zabezpečený transfer z hotela a späť na stanovisko (blízka polopúšť), jazda na štvorkolkách, prilba.

Orientačná cena výletu: 20 EUR
Ťavia karavana Tunisko
Obľúbený výlet na ťavách do beduínskej osady s možnosťou spoznať ich život. Počas cesty v ťavej

karaváne so skúsenými sprievodcami môžete pozorovať okolitú krajinu. V beduínskej osade bude nasledovať prestávka, počas ktorej si môžete spraviť zopár obrázkov. Uvidíte výrobu tradičného chleba a čaká na vás i možnosť nákupu ručne robených suvenírov.

Orientačná cena výletu: 20 EUR
Cena zahŕňa: transfer, poistenie, prechádzka na ťavách, ukážka výroby tuniského chleba, jeho ochutnávka
Tunis, Kartágo, Sidi Bou Said Tunisko
Celodenný výlet do hlavného mesta – Tunisu s prehliadkou starého mesta. Úzke kľukaté uličky so spleťou obchodíkov sú plné zaujímavého tovaru a samozrejmosťou je i návšteva tradičného bazáru s možnosťou nákupu suvenírov a národné múzeum Bardo.V múzeu môžete obdivovať najhodnotnejšie pamiatky a archeologické vykopávky z celej severnej Afriky, ako aj najväčšiu zbierku rímskych mozaík na svete.

Po obede sa vyberiete do Kartága, ktoré leží na brehoch tuniského zálivu a je v súčasnosti severným predmestím Tunisu. Budete prechádzať archeologickým areálom kúpeľov Antonia Pia z 2.storočia nl označovaných ako tretie najväčšie rímske kúpele na svete. Medzi významné vykopávky patrí budova z rímskeho obdobia zvaná Schola, byzantská bazilika Derma, starokresťanská Asteriova kaplnka. Sprievodca Vás tiež upozorní na Hannibalovu štvrť z púnskeho obdobia na jeho pahorku Byrsa.

Výlet ďalej pokračuje prehliadkou blízkeho malebného mestečka nad morom – Sidi Bou Said postaveného v typicky maurskom štýle s bielo – modrými domčekmi a nádherným výhľadom na tyrkysové more. Je označované ako "tuniské Saint Tropéz". Malebná dedinka je preslávená filmom Angelika a sultán. V paláci baróna z Erlangene sa natáčali zábery. Mesto je známe výrobou vtáčích klietok z dreva a drôtu. Návrat do hotela pred večerou.

V cene výletu je zahrnutý obed.
Orientačná cena výletu: 50 EUR / osoba

Popis hotela

Poloha:

v bezprostrednej blízkosti krásnej piesočnatej pláže • hotel je vzdialený od mestečka Mahdia 2 km • 100 m od barov, reštaurácii a nákupných možnostíUbytovanie:

2-lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky • klimatizácia • telefón • TV • trezor na recepcii (za poplatok) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa a WC) • sušič na vlasy • balkón, resp. terasa • rodinné izby (za príplatok)Vybavenie:


rezort pozostáva z hlavného pavilónu a priľahlých budov • vstupná hala s recepciou a zmenárňou • hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou • lobby bar • maurská kaviareň • pool bar • snack bar • beach bar • a´la carte reštaurácia • wifi na recepcii zdarma • obchod so suvenírmi • detský miniklub • dva vonkajšie bazény • jeden krytý bazén • detský bazén • ihrisko • fitnes • biliard • wellness centrum – hammam a turecké kúpele (za poplatok) • diskotékaStrava:

formou all inclusive

all inclusive raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane nápojov • počas dňa podávané ľahké občerstvenie • lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v baroch hotela vo vybraných hodinách • slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži zdarma • denné športové aktivity a večerné animácie • miniklubPláže:

nádherná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora • ležadlá a slnečníky priamo na pláži zdarma • plážové osušky za vratnú kauciu • beach barŠport a zábava:

medzinárodné hotelové animácie - večerné predstavenia a zábavné programy • detský miniklub od 4 - 12 rokov • vonkajšie ihrisko • stolný tenis • plážový volejbal • basketbal • šípky • lukostreľba • minigolf • petang • vodné športy na pláži (za poplatok)Oficiálne hodnotenie:

***Strana v katalógu:

309Webstránka:

www.edenvillage.com.tnAktívna dovolenka
Novinka v ponuke
All inclusive služby

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek