milujeme leto
pondelok 15. júla 2024 23:21
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Tunisko Sousse Riadh Palms hotel ****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Sousse - dovolenka 

Tretie najväčšie tuniské mesto so 400 tisícmi obyvateľmi leží okolo rušného rybárskeho a obchodného prístavu v južnej časti kosákovitého Hammametského zálivu, len necelých 20 km od medzinárodného letiska v Monastire. Je často označované za perlu Tuniska. Odporúčame ho navštíviť každému, kto si chce urobiť obraz o všetkých sférach tuniského života. Bolo založené o 100 rokov skôr ako Kartágo a v súčasnosti je tretím najväčším mestom krajiny. Vzácne sa v ňom spája história s moderným životom, ktorý reprezentujú moderné výstavné ulice a bulváry. Spolu s prírodným bohatstvom, výbornou kuchyňou, množstvom zábavy a piesočnatými plážami, sa radí k obľúbeným miestam dovolenkárov. I v Sousse tvorí jadro mesta stará časť zvaná medina, s hradbami, pamiatkami a úzkymi uličkami plnými zaujímavého tovaru. Ribat – opevnený kláštor v Sousse – je na rozdiel od ribatu v Monastire vo vnútri hradieb, nakoľko bol založený skôr, než samotné mesto, čím sa vysvetľuje jeho neobvyklá poloha.

Tunisko

Zem s bohatou a rozmanitou kultúrou, čakajúca na svoje objavenie – to je Tunisko. Fascinujúca zmes tradičných prvkov a zvykov, ale pritom dynamického moderného života sa ako kamienky ukladá do mozaiky, vytvárajúcej obraz prekrásnej a pohostinnej krajiny. Tunisko ponúka návštevníkom exotické pohľady a zvuky zeme: životom prekypujúce uličky mesta Tunis, plné pestrofarebného oblečenia a silnej vône kože, korenia a cédrového dreva a zvukov orientálnej hudby a arabčiny u Nomádov.

Najmenšia, no zároveň najrozvinutejšia krajina severnej Afriky, strategicky položená na križovatkách Stredozemia meria od severu na juh iba 750 km a od východu na západ maximálne 350 km. Tunisko lemuje 1200 km dlhé pobrežie Stredozemného mora s nádhernými piesočnatými plážami a vo vnútrozemí sa pýši historickými pamiatkami. Práve tu vás ovanie teplý dych nekonečnej Sahary s piesočnými dunami. Do tónov orientálnej hudby, jedinečných zvykov a tradícií vás vtiahnu miestni Berberi. Hovorí sa, že kto chce zažiť celú Afriku na jednom mieste, mal by navštíviť práve Tunisko. Biele domčeky s namodro natretými okenicami a dverami, to je maurské mestečko Sidi Bou Said, ktoré ponúka panoramatické výhľady na šíre more od majáka na vrchole kopca, ako aj úzke uličky s neodolateľnou atmosférou. El Djem, to je z diaľky sa vynímajúce majestátne koloseum z 3. st.n.l., ktoré patrilo k najväčším v rímskom svete. Kairouan je posvätné mesto a so svojimi minaretmi a mohutnými hradbami pôsobí ako neuveriteľná fatamorgána. Nájdete tu aj najväčšie slané jazero Sahary a severnej Afriky - Chott el Jérid.


Oficiálny názov:
Tuniská republika (République Tunisienne)

Hlavné mesto:
Tunis

Počet obyvateľov:
10 400 000

Rozloha:
163 610 km²

Mena:
tuniský dinár

Cestovný doklad:
Cestovný pas

FRIGUIA PARK a Zulu večer Tunisko
Poldenný výlet pre deti a milovníkov zvierat. Odchod ráno po raňajkách klimatizovaným autobusom. Nasleduje prechádzka Safari parkom Friguia. Park bol vytvorený v spolupráci s Južnou Afrikou a európskymi odborníkmi, ktorí sa podieľajú na svetovom programe na záchranu viac ako 60 ohrozených druhov. Celkovo je súkromný prírodný park domovom pre  viac ako 400 zvierat a rozprestiera sa na 36 akroch plochy. Môžete vidieť tuleniu show, deti sa môžu povoziť na ťave a koníkovi (za poplatok). V celom areáli je možnosť fotografovania so zvieratami. Tuniský folklórny večer spojený so zábavou. V cene zájazdu večera a nealko nápoje.

Orientačná cena výletu: 30 €
HERGLA/TAKROUNA Tunisko
Poldenný výlet za krásami Tuniska. Výlet zahŕňa návštevu historického mestečka Hergla, ktoré leží pri Stredozemnom mori. Má staré stredoveké domy a známu Mešitu Sidi Bou Mendii. Hergla leží v zálive Hammamet a bolo založené Rimanmi, ktorí ho pôvodne pomenovali ako Horrea Caelia. V období stredoveku mesto najprv patrilo do Byzantskej ríše a neskôr tu vládli maltézski rytieri. Dnes tu nájdete niektoré vykopávky pripomínajúce túto históriu. Cesta pokračuje do malej berberskej dediny Takrouna s nádherným panoramatickým výhľadom. Predpokladá sa, že názov mestečka pochádza z kmeňa, ktorý v 8. storočí emigroval do Andalúzie. Po vyhnaní mníchov v roku 1609 sa prisťahovalecké rodiny vrátili, usadili sa v obci a dali jej svoje meno. Akonáhle sa dostanete na vrchol kopca, môžete získať úchvatný pohľad na zrúcaniny malej dediny obklopenej prírodou.

Orientačná cena výletu: odchod Sousse 25 €
Kairouan, El-Jem Tunisko
Celodenný výlet za pamiatkami Tuniska. Výlet zahŕňa návštevu posvätného mesta Kairouan, ležiaceho približne 60 km od pobrežia, uprostred pláne posiatej olivovníkmi. Kairouan je najdôležitejšie islamské mesto v celej severnej Afrike. K miestam navštevovaným pútnikmi patrí mešita Barber preslávená dekoratívnymi dlaždicami a Veľká mešita. El Jem je malé mestečko ležiace v polovici cesty medzi mestami Sousse a Sfax s úžasným veľkým rímskym koloseom – amfiteátrom, ktoré patrilo k najväčším amfiteátrom v rímskom svete a vyznačuje sa veľmi pohnutou históriou. Je to tretí najväčší amfiteáter na svete pre 30.000 tisíc divákov. Cesta pokračuje do nádherného mesta Monastir, prehliadka mauzólea prvého tuniského prezidenta Habiba Bourghibu a romantického prístavu.

Orientačná cena výletu: 45 €
KARTÁGO – BYRSA – SIDI BOU SAID Tunisko
Celodenný výlet. Po raňajkách odchod do starobylého Kartága. Návšteva areálu kúpeľov Antonia Pia z 2.storočia. Prehliadka arhcelologického náleziska a návšteva múzea. Odchod do malebného romantického mestečka Sidi Bou Said postaveného v typicky maurskom štýle s bielo – modrými domčekmi a nádherným výhľadom na tyrkysové more. Je označované ako "tuniské Saint Tropéz". Malebná dedinka je preslávená filmom Angelika a sultán. V paláci baróna z Erlangene sa natáčali zábery z daného filmu. Mesto je známe výrobou vtáčích klietok z dreva a drôtu. Návrat do hotela pred večerou. V cene výletu je zahrnutý obed.

Orientačná cena výletu: 50 €
MEDINA EZZAHRA - super laserová show a folklórny večer Tunisko
Folklórny večer s brušnými tanečnicami spojený s ochutnávkou miestnych špecialít a nápojov. Po večeri nasleduje zvuková laserová show, ktorá predstaví celú históriu Tuniska. Show prebieha pri veľkej, umelo vytvorenej pevnosti s jazerom, kde účinkuje cca 80 hercov v dobových kostýmoch s ťavami a koňmi.

Cena výletu závisí od miesta odchodu: Souse 35 €, Mahdia 45€, Hammamet 40 €
Pirátska plavba Tunisko
K tradične obľúbeným fakultatívnym výletom patria lodné výlety. Pirátska plavba je poldenný výlet s obedom zahŕňajúcim grilovanú rybu so zeleninou a čerstvým ovocím podávaným na lodi. Počas plavby pozdĺž pobrežia je pripravený zaujímavý program s pirátmi a samozrejmosťou je možnosť kúpania sa v teplom Stredozemnom mori. Výlet plný zábavy a smiechu vhodný pre všetky vekové kategórie.

Cena výletu: 20 €
Sahara okruh južným Tuniskom, džípy Tunisko
Tento dvojdňový výlet patrí k tým najzaujímavejším a uvítajú ho milovníci histórie i tí, ktorí hľadajú exotiku a prírodné lákadlá tejto krajiny. Počas výletu navštívite mestečko El Jem so zachovalým rímskym koloseom, prímorskú osadu Gabes, oblasť Matmata s typickým obydlím berberskej rodiny, tzv. troglodytské obydlia, ktoré sú svetovým unikátom. Jedno z týchto obydlí si osobne prehliadnete. Obed v berberskej reštaurácii. Príchod do púštneho mestečka Douz nazývaného aj brána Sahary. Ubytovanie v klimatizovanom hoteli v Douz. V tomto hoteli budete večerať a druhý deň raňajkovať. Nasledujúci deň vyrazíte do pohoria Atlas tvoriaceho prírodnú hranicu s Alžírskom, cez soľné jazero Chot El Jerid. Z púštneho mesta Tozeur sa vyráža na džípoch do horských oáz Chebika a Tamerza s kaňonmi a kaskádami. Cesta pokračuje do 4. najdôležitejšieho posvätného moslimského mesta Kairouan. Nasleduje zastávka pred veľkou mešitou Sidi Okba a návšteva výrobne kobercov. Večer návrat do hotela.

Cena výletu závisí od miesta odchodu: Souse a Mahdia 100 €, Hammamet 105 €
Štvorkolky Tunisko
Zažite jazdu v prašnom teréne, vyskúšajte si svoje schopnosti a zasúťažte si na štvorkolkách. Dobrodružná jazda je dokonalým spestrením pre všetkých, ktorí vyhľadávajú netradičné zážitky a neuspokoja sa pasívnym leňošením na pláži. Je zabezpečený transfer z hotela a späť na stanovisko, jazda na štvorkolkách, prilba.

Cena výletu: 20 EUR
Ťavia karavana Tunisko
Obľúbený výlet na ťavách do beduínskej osady. Počas cesty v ťavej karaváne so skúsenými sprievodcami môžete pozorovať okolitú krajinu. V beduínskej osade bude nasledovať prestávka, počas ktorej si môžete spraviť zopár obrázkov. Uvidíte výrobu tradičného chleba a čaká na vás i možnosť nákupu ručne robených suvenírov.

Cena výletu: 20 EUR
Tunis - Kartágo Tunisko
Celodenný výlet do hlavného mesta – Tunisu s prehliadkou starého mesta. Úzke, kľukaté uličky so spleťou obchodíkov sú plné zaujímavého tovaru a samozrejmosťou je i návšteva tradičného bazáru. Po obede sa vyberiete do Kartága, ktoré leží na brehoch Tuniského zálivu a je v súčasnosti severným predmestím Tunisu. Budete prechádzať archeologickým areálom kúpeľov Antonia Pia z 2. storočia nl označovaných ako tretie najväčšie rímske kúpele na svete. Medzi významné vykopávky patrí budova z rímskeho obdobia zvaná Schola, byzantská bazilika Derma, starokresťanská Asteriova kaplnka. Sprievodca vás tiež upozorní na Hannibalovu štvrť z púnskeho obdobia na jeho pahorku Byrsa.

Cena výletu závisí od miesta odchodu:
Souse 40 €, Mahdia 45 €, Hammamet 35 €

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Webstránka:

www hotelriadhpalms.comPoloha:

priamo pri nádhernej piesočnatej pláži ocenenej Modrou vlajkou • približne 20 km od letiska v Monastire • priamo v turistickej oblasti Sousse, centrum mesta s jachtárskym prístavom Port El Kantaoui cca 2 km • nákupné a zábavné možnosti cca 400 m • na pláži slnečníky, ležadlá a matrace (zdarma)Ubytovanie:

2-lôžkové izby v modernom štýle s orientálnymi prvkami s možnosťou 1 - 2 prísteliek • izby s výhľadom na more (za príplatok) • SAT TV • wifi (zdarma) • telefón • minibar (na vyžiadanie, za poplatok) • trezor • balkón s posedením • centrálna klimatizácia • fén na vlasy • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa s vaňou, WC)
Informácia o povinnom príplatku:
miestna pobytová daň hradená priamo na mieste pobytu vo výške približne 3 € na osobu a deň pobytuVybavenie:

vstupná hala s recepciou a posedením • hlavná reštaurácia Oasis • a´la carte reštaurácia Le Baron (1x za pobyt zdarma) • lobby bar • pool/beach bar • koktail bar • kaviareň • wifi na recepcii a v lobby (zdarma) • Serenity Spa za poplatok (fínska sauna, masáže, kúpeľné a kozmetické procedúry), vnútorný bazén, fitnes • vonkajší bazén v tvare hada • detský bazén a ihrisko • minimarket • animácie pre deti a dospelých počas dňa a večerné šou (kabaret, tanečná show, disco)Stravovanie:

formou all inclusive

ULTRA All inclusive » raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane nápojov • neskoré raňajky • miestne alkoholické, miešané a nealkoholické nápoje v rámci prevádzkových hodín • v beach bare podávané nápoje • v pool bare snacky a nápoje • 1x za pobyt večera v a´la carte reštaurácii • neskorá večera • slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži • miniklub pre deti od 4 -10 rokovOblúbený hotel
Rodinná dovolenka
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek