milujeme leto
pondelok 26. októbra 2020 11:19
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Malta Mellieha Bay Seabank hotel *****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Mellieha Bay - dovolenka leto  2020

Patrí medzi obľúbené letoviská nielen zahraničných, ale i domácich turistov, ktorí sa sem s nadšením vracajú, aby strávili krásne chvíle oddychu na jednej z najväčších pláží na ostrove. Pláž, respektíve zátoka Mellieha Bay dostala názov podľa mestečka Mellieha, ktoré je najsevernejšie položeným mestom Malty a zároveň je odtiaľto najbližšie na krásnu piesočnatú pláž. Staré jadro mesta, ktorého úzke dlhé uličky a množstvo schodíkov si doposiaľ zachovali pôvodný ráz, sa rozkladá vysoko nad rovnomennou zátokou.

Hotely nájdete aj priamo v centre Melliehy, avšak určite radšej uprednostníte ubytovanie v blízkosti pláže, i keď samotné centrum nie je od pláže vôbec ďaleko. V Melliehe nájdete stopy dávnej minulosti. Starobylá časť mesta – to je spleť krivoľakých uličiek s obchodíkmi, miestnymi štýlovými reštauráciami a terasami. Spojte prechádzku uličkami Melliehy s príjemným občerstvením v týchto originálnych pohostinstvách. Osviežte sa tu maltským pivom. Miestni obyvatelia tvrdia, že lepšie pivo ako to maltské neexistuje. Presvedčte sa o tom. Alebo degustujte kvalitné maltské vína Verdala, Marsovis, Sauternes, Citadella. V príjemnej spoločnosti tunajších obyvateľov si pochuťte na miestnych špecialitách. Tunajšia piesočnatá pláž patrí k najväčším a najkrajším plážam celého ostrova Malta. Mellieha Bay je zároveň aj výborným východiskovým bodom pre spoznávanie krajiny. Vďaka svojej polohe na severe ostrova ste vzdialení od prístavu, odkiaľ sa pravidelne plavia trajekty a lode na priľahlé ostrovy Comino a Gozo, iba 3 km.

Rozhodne zaraďte do programu svojho pobytu na Malte výlet na toto súostrovie. Je jedinečným zážitkom a cestou za poznaním i dobrodružstvom. Nielen bežní turisti, ale aj potápači a jachtári si ich obľúbili. Jachtári preto, keď zakotvia, majú čo obdivovať - unikátnu prírodu národného parku, ktorý patrí k najkrajším v Stredomorí, romantickú modrú lagúnu, bohom zabudnuté malé zátoky a pláže, kúzelné dedinky s pôvodnou maltskou architektúrou. Podmorské terény pri oboch ostrovoch zas považujú mnohí potápači za najzaujímavejšie v maltskom súostroví. Skaliská, jaskyne, bohatá fauna lákajú mnohých milovníkov podmorského sveta. Mellieha – to je názov pre pestré prázdniny plné zážitkov a tej pravej letnej dovolenky. Krásne pláže, dobrodružná pirátska minulosť a moderná súčasnosť mimoriadne obľúbeného kozmopolitného turistického centra – to je dnešná Mellieha Bay. Patrí k najobľúbenejším strediskám na ostrove a získala si mimoriadnu obľubu aj u našich klientov. To, čo sem dnes priťahuje turistov, je nesmierne vzácna kombinácia priaznivých klimatických podmienok a jedinečnej prírody. Mnohotvárosť krajiny, nádherné pobrežie, čisté pláže, pekné pamiatky, srdeční ľudia a služby na skvelej úrovni – to sú dôvody pre jej návštevu.

Malta

Nie je na zemi iné miesto, kde by človek mohol na malom území vidieť toľko zaujímavostí. Štát ležiaci v Stredozemnom mori sa rozkladá na niekoľkých ostrovoch a ostrovčekoch, z nich najväčšie sú Malta, Gozo (maltsky Ghawdex) a Comino (Kemmuna). Kto v lete hľadá stále počasie a množstvo slnečných dní, nájde ich na Malte. Mierny vánok a vplyv mora však prispievajú k tomu, že i v tých najsparnejších letných mesiacoch je pobyt na ostrove príjemný. Malta je ideálnym miestom k odpočinku i aktívnej dovolenke.

Všetko je tu na dosah ruky – ostrov Malta má na dĺžku 27 km a na šírku len 15 km. Malta sa stala akousi križovatkou rôznych civilizácií vďaka jej strategickej polohe nachádzajúcej sa medzi Talianskom a africkým kontinentom. Na severe krajiny prevládajú polia, ale čím južnejšie, tým viac sa objavuje hustá sieť zástavby vzájomne poprepletaných dediniek a mestečiek. Domy tu takmer splývajú s okolím. Sú postavené z miestneho žltohnedého kameňa, z ktorého pozostáva i samotný ostrov. Nemusíte sa báť, že sa na Malte nedohovoríte: veď viac ako 150 rokov tu vládli Angličania a prirodzene ovplyvnili tunajší školský systém. Anglicky hovorí skoro každý domorodec. Takisto si budete musieť zvyknúť na jazdu vľavo, čo je tiež pozostatok britskej nadvlády. Atmosféra vládnuca na Malte prekvapivo nie je typicky stredomorská. Nápadná je predovšetkým zdržanlivosť tunajších obyvateľov, takisto ako ich zdvorilosť a ochota. Európsky vplyv nájdete najskôr v turistických strediskách, napr. v Slieme, St. Paul`s Bay, Melliehe, Bugibbe a Qawre. Určite nesmiete vynechať návštevu najmenšieho maltského súostrovia - ostrov Comino, našu skvelú novinku. Ostrovček je vyhlásený ako vtáčia a prírodná rezervácia. Ostrov je tiež známy svojou Modrou lagúnou a jaskynnými útvarmi.


Oficiálny názov:
Republika Malta

Hlavné mesto:
Valletta

Počet obyvateľov:
425.000

Rozloha:
316 km²

Mena:
euro

Cestovný doklad:
Občiansky preukaz / Cestovný pas

Comino a Modrá lagúna Malta
Výlet je špeciálne organizovaný tak, aby vám poskytol možnosť stráviť maximum času na ostrove Comino kúpaním sa v priezračných vodách nezabudnuteľnej Modrej lagúny. Loď sa plaví zo Sliemy okolo St.Julians, Salina Bay, St. Paul´s Bay a ostrova, kde stroskotal sv. Peter, okolo Mellieha Bay až k ostrovu Comino a jeho slávnej Modrej lagúne. Deň môžete stráviť kúpaním, opaľovaním alebo na malej pláži s bielym pieskom na ostrove. Cena zahŕňa: transfer z a do hotela, chutný studený bufet (studené mäsové rezy, rôzne šaláty, čerstvé ovocie, maltský chlieb, miestne víno počas obeda). Voľný čas môžete stráviť opaľovaním a kúpaním.

Cena výletu 40 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 20 Eur
Round Malta Malta
Celodenná plavba cez najčarovnejšie miesta súostrovia. Plavba zo Sliemy okolo Vallety, vstupu do Grand Harbour, Marsaskala Bay, St. Thomas Bay, Island Bay a Peter´s Pool, okolo Delimara Point a Marsaxlokk Bay – najväčšej rybárskej dediny na Malte, a okolo Blue Grotto s pohľadom na tieto fascinujúce farebné jaskyne. Ďalej sa loď plaví okolo impozantných Dingli Cliffs, maličkého ostrova Filfla a niekoľkých z najkrajších pieskových pláží na Malte. Špeciálnou atrakciou je skalnatý záliv Anchor Bay, v ktorom leží ´Dedinka Pepka námorníka´, kde sa v roku 1979 natáčal tento film. Kulisy pirátskej dediny po natáčaní zostali a dnes sú atrakciou hlavne pre deti. Na ostrove Comino je zastávka v krištáľovo čistých vodách známej Modrej lagúny. Plaviť sa budeme aj okolo zátoky Mellieha Bay a Ostrova sv.Petra, kde sv.Peter v roku 60 stroskotal. Cena zahŕňa: transfer z a do hotela, chutný studený bufet (studené mäsové rezy, rôzne šaláty, čerstvé ovocie, maltský chlieb, miestne víno počas obeda). Voľný čas môžete stráviť opaľovaním a kúpaním.

Cena výletu 50 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 20 Eur
Sicília Malta
Výlet katamaránom na ostrov Sicília, prístav Pozzallo, výstup ma Etnu a návšteva nádhernej Taorminy. Po 90 minútach plavby jedným z najrýchlejších katamaránov na svete sa ocitnete v úplne inej krajine s iným jazykom a kultúrou. Tento celodenný výlet vás prevedie cez krásy čarovného ostrova Sicília vrátane návštevy jedinej aktívnej sopky v Európe – Etny. 

Cena výletu 134 Eur dospelý / od 4 – 14 rokov 102 Eur
To najlepšie z Malty Malta
Spoznajte Maltu za jeden nezabudnuteľný deň! Celodenný výlet začína návštevou centrálnej časti ostrova. Mosta tvorí geografický stred ostrova. Jeho neprehliadnuteľným symbolom je monumentálny kostol zvaný Rotunda. Stavba sa pýši treťou najväčšou kupolou v Európe. Výlet bude pokračovať prehliadkou pokojného mesta Mdina. Bývalé hlavné mesto, ktorého základy položili Arabi v 9. storočí, leží na náhornej plošine, ktorá je z troch strán obklopená prudkými zrázmi. Z hradieb mesta je očarujúci výhľad na celý ostrov. Dnes je Mdina veľmi pokojné mestečko, kde doslova „zastal čas“.
Zastavíme sa v typickej sklárni v dedine Ta´Qali, kde môžete obdivovať tradičné maltské sklenené výrobky. Nasleduje obed v meste Rabat. Zastávka na najvyššom bode Malty - Dingly utesy.

Cena výletu 50 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 15 Eur
Valetta Malta
Poldenný výlet do „Mesta palácov“. Prehliadka hlavného mesta – Valletty. Navštívime jedinečnú Katedrálu sv. Jána, pôvodne kláštorský kostol maltézskych rytierov s krásnou barokovou výzdobou a mramorovou dlažbou s hrobkami rytierov a veľmajstrov. Orotárium kostola ukrýva nenahraditeľné originály Pretiho (okrem iného Korunovanie Krista) a takisto Caravaggiovo ´Sťatie Jána Krstiteľa´, jedno z najvýznamnejších diel európskeho maliarstva. Katedrála sv. Jána by mala byť na programe každého návštevníka Malty, aj toho, kto nie je náboženského ani umeleckého založenia. Katedrála je šperkom aj klenotnicou západnej rytierskej a cirkevnej histórie. Ďalej navštívime Veľmajstrovský palác. Prejdeme sa štátnymi sieňami a prezrieme si vzácnu zbierku flámskych gobelínov. Prehliadku Valletty zakončíme návštevou Horných záhrad – Upper Barracca Gardens, ktoré sú plné zaujímavých pamiatok a je z nich úchvatný pohľad na Vallettu a Grand Harbour – najväčší a najhlbší prirodzený prístav v Európe.

Cena výletu 39 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 15 Eur
Večerná Malta Malta
Príjemná atmosféra večernej Malty, po večeri vás prevezieme turistickými strediskami St. Julians a Sliema, budeme obdivovať fantasticky osvetlený hlavný prístav Malty. Na záver sa oboznámime s históriu najstarších rytierskych miest na ostrove – Vittoriosa, Cospicua a Senglea.

Cena výletu 26 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 13 Eur
Výlet na ostrov Gozo Malta
Celodenný výlet na malebný neďaleký ostrov, ktorý má podobnú históriu ako Malta, napriek tomu je odlišný. Je zelenší, divokejší a rázovitejší. Program: 20 - minútová plavba trajektom na ostrov nymfy Kalypsó. Navštívime majestátne neolitické chrámy Cgantija, ktoré boli využívané na náboženské kultové účely, hlavné mesto ostrova – Victoriu, legendou opradenú baziliku Ta´ Pinu, ktorá je významným pútnickým miestom, a záliv Dwejra s tzv. Azúrovým oknom – symbolom ostrova Gozo, kde bude možnosť plavby na lodičkách (plavba nie je zahrnutá v cene výletu, cena je cca 4 Eur). Počas výletu bude k dispozícii voľný čas na nákupy - ostrov Gozo je známy svojimi vlnenými a ručne vyrábanými čipkami. V cene výletu je zahrnutý obed.

Cena výletu 54 Eur dospelý / dieťa do 12 rokov 14 Eur

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Strana v katalógu:

56Webstránka:

www.seabankhotel.comPoloha:

v blízkosti známej piesočnatej pláže Mellieha Bay oddelenej od hotela iba miestnou komunikáciou • cca 800 m od centra mestečka Mellieha • cca 25 km od hlavného mesta Valletta • oproti hotelu je autobusová zastávka s pravidelným spojením s najvýznamnejšími strediskami Malty - Mellieha Bay, Sliema, Bugibba a s hlavným mestom Valletta • 4 km od lodného trajektu na vyhľadávané ostrovy Comino a Gozo • dedinka Pepka námorníka (atrakcia zvlášť pre deti) 2 kmUbytovanie:

komfortne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou 1 - 2 prísteliek • klimatizácia • telefón • sat TV • sušič na vlasy • trezor • minibar (za poplatok) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou a WC) • balkón • wifi na izbe zdarma • možnosť prípravy kávy a čaju na izbeVybavenie:

veľká vstupná hala so štýlovou recepciou • viacero reštaurácií a´la carte so špecialitami zo všetkých kútov sveta • Punent bar • Pool bar • Dome bar • hlavná reštaurácia • wifi je zdarma k dispozícii v izbách aj verejných priestoroch. • internetová kaviareň • minimarket • bazén s terasou • malý detský bazén s detskými šmykľavkami • bazén pre dospelých • slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma • detské ihrisko • spa • moderný vnútorný bazén • whirlpool • sauna • turecký kúpeľ • fitnes • obchod so suvenírmi • kaderníctvo • práčovňa a sušiareň (za poplatok)Stravovanie:

formou all inclusive

ULTRA ALL INCLUSIVE skoré aj neskoré raňajky, obedy a večere formou bohatých švédskych stolov vrátane nápojov • pestrá ponuka predjedál, hlavných jedál a dezertov • počas dňa podávané vybrané alkoholické, miešané a nealkoholické nápoje • pivo, víno, koktaily • bohatý snack počas dňa • ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma • medzinárodné animácie pre deti a dospelých • večere v a´la carte reštauráciách: maltská, ázijská, brazílska, orientálna, talianska (nutná rezervácia vopred) • pre deti je určená zábavná „Jungle reštaurácia“, kde sa podáva detské menu (nutná rezervácia vopred)Pláže:

priamo oproti hotelu piesočnatá pláž v zálive Mellieha Bay s pozvoľným vstupom do mora (oddelená len miestnou komunikáciou) • ležadlá a slnečníky (za poplatok) • plážové osušky za vratný depozit • klientom sú k dispozícii motorizované aj nemotorizované vodné športy (potápanie, šnorchlovanie, jazdy na banánoch, jazdy na koňoch, vodné bicykle, skútre) za poplatokŠport a zábava:

večerné predstavenia a zábavné programy – hudba, disko • denné aktivity podľa programu (napr. varenie so šéfkuchárom, špeciálne cvičenia: Tai Chi, tanečné kurzy a pod.) • volejbal • stolný tenis • bohatá ponuka vodných športov na pláži (za poplatok) • zábavné centrum pre deti • detské disko • maľovanie na tvár • hracie automaty (za poplatok)Náš TIP
Wifi
Pre náročných
Oblúbený hotel
Ultra All inclusive
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek