milujeme leto
streda 12. decembra 2018 01:29
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Spojené arabské emiráty Fujairah FUJAIRAH ROTANA Resort & Spa hotelový komplex *****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Ku tomuto hotelu si môžete vybrať zdarma jeden z týchto výletov
PLAVBA LOĎOU Prístav Dibba, Zighy Bay, Haffa Beach / Sanat Beach, Rocky lime Stone, Deep Sea Fishing
Poďte s nami prežiť nezabudnuteľný celodenný výlet na typickej arabskej lodi „dhow“ po teplých vodách Indického oceánu!

PROGRAM: Odchod z hotela je v ranných hodinách, následne prejdeme hranice do Ománu a v meste Dibb a sa nalodíme na výletnú loď zvanú „dhow“. Pred začatím plavby máte možnosť malého občerstvenia priamo na lodi. Plavba smeruje do vskutku čarovnej zátoky Zighy Bay, nasleduje zastávka a voľný program na Haffa Beach alebo Sanat Beach. Tu máte príležitosť užiť si jedinečné chvíle formou zábavných a športových aktivít , ktoré pláž ponúka, alebo ich stráviť kúpaním či šnorchlovaním a uvidieť tak prekrásne zafarbené koraly a tropickú faunu. Vybavenie na šnorchlovanie a plávacie vesty pre neplavcov je možné si bezplatne zapožičať na lodi. Po skvelom predpoludní a výbornom obede na lodi plavba pokračuje popri skalnatom masíve Rocky Lime Stone na otvorené more. Tu zažijete tzv. „deep sea fishing“ – hlbokomorský rybolov. Na záver tohto dobrodružstva nás čaká už len cesta spať do prístavu v Dibbe a transfer do hotela.

V CENE JE ZAHRNUTÉ: transfer, plavba na plachetnici. obed a nealkoholické nápoje, zapožičanie si plávacích vest a vybavenia na šnorchlovanie

UPOZORNENIE: Pre výlet je nutné so sebou vziať cestovný pas platný min. 6 mesiacov po návrat e z dovolenky. Aktuálne informácie o povinných príplatkoch obdržíte u delegáta CK. Vstupné víza do Ománu vo výške 15,00 USD (uvedená suma je informatívneho charakteru) na osobu a pobyt (platba na mieste).
KLENOTY PERZSKÉHO ZÁLIVU Jumeirah, Sheikh Saeed Al Maktoum, Dubai Creek, Deira, Burj Al Arab, Souk Madinat, Palm Island, Dubai Downtown, Burj Khalifa, Dubai Fontain
Poldenný úžasný výlet, zaslúžene zvaný i „Klenoty Perzského zálivu“ zažijete práve s nami.

PROGRAM: Počas výletu budete mať možnosť vidieť najnavštevovanejšiu a najfotografovanejšiu mešitu Jumeira. Tá je jednou z mála, do ktorej môžu vstúpiť i nemoslimovia. Ďalej sa prejdeme okolo paláca vládcu, zrenovovaného domu Sheikh Saeed Al Maktoum - múzeu histórie Dubaja. Cesta pokračuje tradičným vodný m taxíkom „abra“ do oslňujúcej zátoky Dubai Creek, kde si môžete pozrieť rušný život pred prechodom na druhú stranu mesta - Deira. Nasleduje návšteva štvrte s trhom korenia, zlata a diamantov - spice and gold souk. Viac ako 400 obchodov a typických obchodíkov je zárukou vskutku bohatého nákupu. Zastavíme sa tiež pri najznámejšom a unikátnom hoteli Burj Al Arab a prejdeme okolo tržnice Souk Madinat a skupinou umelo vybudovaných ostrovov v tvare palmy Palm Island. Výlet nakoniec zavŕšime návštevou Dubai Downtown s najvyššou budovou sveta Burj Khalifa, ktorá siaha až do výšky 828 metrov (vstupenka je za doplatok), Vyhliadková plošina sa nachádza na 124. poschodí budovy. V Dubai Downtown sa taktiež nachádza ďalší unikát. Tým je Dubai Fontain - najväčšia fontána na svete rozprestierajúca sa hneď vedľa Burj Khalify. Osvetľuje ju vyše 6000 svetiel a dúhové prúdy vody vystreľujú až 270 metrov k ožiarenej oblohe. Táto neuveriteľná atrakcia bude nepochybne tou povestnou čerešničkou na torte vášho výletu za poznaním Dubaja.

V CENE JE ZAHRNUTÉ: transfer, služby sprievodcu, vstupy a poplatky

Fujairah - dovolenka leto  2019

Spojené arabské emiráty

Ak máte nesplnený sen užívať si luxus, tak neváhajte a prežite tento živý sen na vlastnej koži! Spojené arabské emiráty sú jedna z najluxusnejších krajín na svete s megalomanskými projektami. Pre všetkých, ktorí holdujú slniečku a opálenej koži, sú tu nádherné pláže. Zabudnite na preplnené pláže, v arabských emirátoch to nehrozí! Je tu pokoj naviac s príjemnou obsluhou na pláži. Luxusné hotely Vám poskytnú pohodový oddych a ich kvalitné služby predčia vaše očakávania. Ahlan wa sahlan – vitajte !

Exotika s vôňou orientu, miestne kultúrne tradície, ostrovy v tvare paliem, mrakodrapy, luxusné hotely so službami na špičkovej úrovni, krištáľovo modré more, pláže s bielym pieskom, luxusné golfové ihriská, majestátne hory, výlety do slnkom zaliatej púšte, nezabudnuteľné potápanie, lyžovanie na piesočných dunách, moderné architektonické stavby, luxusné obchody s odevmi, šperky, miestna exotická kuchyňa a mnoho ďalšieho. To všetko vám môžu Spojené arabské emiráty dopriať a prežijete tak fantastickú dovolenku, na ktorú sa nezabúda. Hovorí sa im aj Emiráty dvoch žralokov a piatich rybičiek. Spojené arabské emiráty sa skladajú zo siedmich emirátov, pričom najbohatšie sú Dubaj a Abu Dhabi, považované za žralokov. Emiráty zažili v posledných rokoch veľký rozmach, ku ktorému prispeli nálezy ropných ložísk v 60. rokoch minulého storočia. Spojené arabské emiráty sa v súčasnosti menia raketovým tempom. Je to zmes všetkého - národností, názorov, náboženstiev, obchodov, výrobkov, služieb, tovarov, oblečenia, životných štýlov....


Oficiálny názov:
Spojené arabské emiráty (SAE), United Arab Emirates (UAE), Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida

Hlavné mesto:
Abu Dhabi

Počet obyvateľov:
9 346 000

Rozloha:
83.600 km²

Mena:
dirhám

Cestovný doklad:
Cestovný pas

Abu Dhabi city tour Spojené arabské emiráty
Abu Dhabi, hlavné mesto SAE, je situované na malom poloostrove, ktorý je obkolesený ostrovčekmi. Mesto bolo založené 1761 šejkom z nomádskeho kmeňa Bani Yas. Pred návštevou mesta Abu Dhabi uvidíme veľkolepú mešitu „Grand Mosque“, oficiálne známu pod názvom mešita Šejka Zayeda Bin Sultan AL Nahyana. Je to najväčšia mešita v SAE, zahalená v luxusnom mramore a zlate, jej kapacita je viac ako 40 000 veriacich. Výlet zahŕňa mnoho zaujímavostí, na začiatok navštívime skanzen pôvodnej dedinky (Heritage village), kde uvidíme pôvodný životný štýl miestnych obyvateľov pred objavením ložísk ropy.

Ďalej uvidíme „Emirates Palace“, očarujúci objekt, ktorý ohromí každého, kto prejde cez jeho veľkolepé brány. Svetovo známy hotel sa skladá z 302 veľkých izieb a 92 apartmánov, v ktorých sa spája luxus s vyspelou technológiou. Na ceste naspäť pôjdeme cez Yas and Saadiyat Islands, kde sa zastavíme v Manarat Al Saadiyat, poeticky povedané v arabskom jazyku „miesto, kde dostaneme osvietenie“. Je to centrum kultúry o rozlohe 15 400 m², ktoré bolo vybudované, aby prinieslo kultúrny život a turistický ruch na ostrov. Následne sa odvezieme cez Yas island, prejdeme cez svetoznámy Yas Marina Circuit, domov závodov Formula 1 a Ferrari World.

Je to stretnutie s rušnou metropolou, ktorá si udržuje šarm minulej éry.

Cena: 108 USD/os, dieťa do 12 rokov 86 USD
V cene: doprava, vstupné poplatky do Abu Dhabi, obed v 4* hotel in Abu Dhabi
Abu Dhabi-Ferrari World Spojené arabské emiráty
Najväčší vnútorný a jediný Ferrari tematický park na svete, s viac ako 20 Ferrari inšpirovanými jazdami a atrakciami, s kolekciou viac ako 30 klasických a moderných modelov Ferrari. Zahŕňa vysoko adrenalínové jazdy, zábavné vedomostné atrakcie vhodné pre hostí všetkých vekových kategórií, ako sú: viac ako 20 Ferrari inšpirovaných jázd a atrakcií, Formula Rossa, najrýchlejšia horská dráha (rýchlosť viac ako 240 kph), G-Force: rýchla veža G-Force, Galeria Ferrari - najväčšia galéria Ferrari na svete

Jednotná cena pre deti aj dospelých: 145 USD
Cena zahŕňa: dopravu, Ferrari World vstup
Atlantis - The Aquaventure - Vodný raj v Dubaji Spojené arabské emiráty
AQUAVENTURE waterpark – Rolls Royce medzi aquaparkami, najlepší vodný zábavný park v Emirátoch. Rozsiahly park patriaci pod ikonický hotel Atlantis The Palm sa rozpriestera na prstenci ostrova Palm Jumeirah a spolu s hotelom tvorí najrozsiahlejší komplex pre oddych, zábavu a rodinnú dovolenku v celom regióne – to všetko odeté v šate bájnej stratenej Atlantídy.

Nechajte sa vtiahnuť do sveta zábavy a zážitkov pre deti a dospelých, pre celú rodinu!
Adrenalínové atrakcie, tobogány, detský vodný svet, lazy river, delfinárium, súkromná piesočnatá pláž.
Tu ste na tej správnej adrese!

Cena: 132 USD / 120 EUR dospelý, dieťa do 10 rokov 95 USD / 86 EUR
Cena zahŕňa: spiatočný transfer, celodennú vstupenku do Aquaventure waterpark.
Burj Khalifa Spojené arabské emiráty
Vychutnajte si výhľad na centrum Dubaja z celkom novej perspektívy, z veže Burj Khalifa, najvyššej budovy sveta, vysokej 828m s viac ako 160-timi poschodiami. Žiadna iná budova v modernej histórii neskrýva tak veľa kuriozít ako Buj Khalifa. Navštívte ju a získajte odpovede na všetky Vaše otázky - dostanete sa až na 124. poschodie! Hore vás čaká veľkolepý výhľad. Dostanete sa sem najrýchlejším výťahom, ktorý má najdlhšiu dráhu výťahu na svete. Fotografie z tohto miesta vyzerajú ako z lietadla. Ste totiž naozaj takmer kilometer nad zemou.

V blízkosti tohto mrakodrapu je najväčšia fontána na svete, ktorá sa každú polhodinu v sprievode hudby roztancuje a robí neopakovateľnú šou. Osvetlená je 6.600 svetlami a 25 farebnými projektormi. Strieka vodu do výšky až 152 metrov.

Cena 36 USD zahŕňa:
vstupenka na rozhľadňu na 124. poschodie
Iceland Water Park Spojené arabské emiráty
Sa nachádza len v letovisku Ras Al Khaimah, kde si môžete užiť „zimu na púšti“. Iceland waterpark je unikátny vodný park, kde nájdete mix tradičného vodného parku, snehu a ľadu s nespočetnými atrakciami. Legenda hovorí o tom, že Iceland Waterpark nazvala novým domovom rodinka tučniakov, po tom, ako sa zachránili plavbou zo Severného ľadového oceánu do Arabskej púšte :)

Cena zahŕňa: dopravu, vstupenku, osušku, skrinku na osobné veci
Cena je 51 USD, dieťa do 120 cm platí 35 USD
Musandam dhow - výletná plavba Spojené arabské emiráty
Musandam so svojimi veľkolepými fjordami je „Nórsko“ Stredného Východu. Táto severná oblasť SAE je oddelená od Ománu prielivom Hormuz. Veľkolepé, skalnaté hory spadajú z nadmorskej výšky 6500m prudko do mora, pričom vytvárajú nespočetné množstvo čarovných zátok.

V skorých ranných hodinách zahájime našu cestu do Ras Al Khaimah cez malebnú prímorskú oblasť. Prekročíme hranice do Ománu (víza sú sprostredkované od nás - extra platba) a pokračujeme smerom k prístavu Khasab. Tu sa nalodíme na typickú arabskú plachetnicu a budeme sa plaviť k magickým a dych berúcim Musandamským fj ordom. Je len veľmi málo rovnako krásnych fj ordov na svete. Pri plavbe môžete často uvidieť aj priateľských delfínov, šantiacich pred plachetnicou.

Loď zakotví pri Telegraph Island. Tento ostrov dostal meno po telegrafi ckej káblovej stanici v roku 1960, spájajúcej západnú Indiu s Basrou v Iraku. Tu si môžete užívať plávanie a šnorchľovanie v krištáľovo čistej vode, pochutnať si na výbornom obede a ovocí. Po pokojnom a lenivom popoludní na plachetnici sa večer vrátime do hotela. Zážitky pre milovníkov prírodných krás a vody budú nezabudnuteľné!

Cena: dospelý 87 USD, dieťa do 12r. 72 USD, plus víza do Ománu 15 USD
Cena zahŕňa: dopravu, plavbu na plachetnici s obedom a s nealko nápojmi
Upozornenie: poprosíme klientov vziať si so sebou pas!
Večerná jazda na dunách - púštne Safari Spojené arabské emiráty
Toto safari Vám prinesie možnosť spoznať púšť za pár hodín. Pohodlné 4x4 WD jeepy Vám prinesú adrenalínovú skúsenosť pri jazde po zlatistých pieskových dunách, ktoré Vás dovedú do autentického arabského kempu, kde si môžete vychutnať večernú atmosféru. Tu zrelaxujete v pohode a tichu púšte, obklopení majestátnymi pieskovými dunami, odrážajúcimi zapadajúce slnko.

Bude Vám servírované štýlové arabské BBQ (grilované mäso a šaláty). Vyskúšate šišu, uvidíte vystúpenie brušnej tanečnice, povozíte sa na ťave a môžete sa skrášliť hennou. Určite strávite nezabudnuteľný večer v púšti pod hviezdami. Na tento zážitok budete určite dlho spomínať!

Cena: dospelý 66 USD, dieťa do 12 rokov 55 USD

Cena zahŕňa: dopravu v jeepoch, jazdu po dunách,
BBQ večera s nealko nápojmi
Východné pobrežie Spojené arabské emiráty
Dibba, Khorfakkan, Fujairah a Kalba sú v súčasnosti nové moderné mestské strediská na pobreží Arabského mora, približujú však aj obraz starovekých prístavných miest.

Okružná cesta na východné pobrežie prechádza úchvatnou scenériou. Pred zostupom na pobrežie pôjdeme cez zelenú oázu Al Dhaid do strmých a skalnatých hôr Al Hajjar. Krištáľovo čisté more je perfektné na plávanie a potápanie. Po ceste do Masafi uvidíme vodopády. Mesto Dibba je zaujímavo rozdelené na tri časti: Sharjah, Fujairah a Oman. Taktiež navštívime najstaršiu mešitu v Bidiyah. V Sharm sa zastavíme na ľahký obed a oddych a potom budeme pokračovať južným smerom do Fujairah, kde uvidíme najkrajšie nedotknuté pláže Indického oceánu. Taktiež navštívime Fujairah Museum, ktoré sa pýši archeologickými exponátmi objavenými počas archeologických vykopávok. Expozícia pokrýva všetky vykopávky od šiesteho tisícročia pred Kristom do konca moslimskej vlády.

Na našom výlete navštívime aj pevnosťv Fujairah a citadelu Bitnah. V Masafi si vychutnáme neuponáhľané tempo vidieckeho života na miestnom trhovisku, známe ako „ piatkový trh“.

Cena: 102 USD/os, dieťa do 12r. 82 USD
Cena zahŕňa: dopravu, vstupné, obed
YAS-WATERWORLD ABU DHABI - Vodný raj Spojené arabské emiráty
YAS WATERWORLD vodný svet – hviezda medzi aquaparkami, jeden z najlepších vodných zábavných parkov v Emirátoch a celom regióne. Rozsiahly ultra moderný park sa rozpriestera na svetoznámom ostrove Yas Island – domove každoročných pretekov Formuly 1 a spolu so susedným zábavným parkom Ferrari World tvorí najrozsiahlejší komplex pre oddych, zábavu a rodinnú dovolenku v Abu Dhabi.

Nechajte sa vtiahnuť do sveta zábavy a zážitkov pre deti a dospelých, pre celú rodinu! Adrenalínové atrakcie, tobogány, detský  vodný svet, lazy river... Tu ste na tej správnej adrese!

Cena: 105 USD / 95 EUR dospelý, dieťa do 10 rokov 90 USD / 82 EUR
Cena zahŕňa: spiatočný transfer, celodennú vstupenku do Yas Waterworld.

Popis hotela

Poloha:

luxusný rezort sa nachádza v emiráte Fujairah, priamo na pobreží vôd Indického oceánu, na 200 metrov dlhej privátnej pláži, je lemovaný zeleňou a pohorím Hajar • centrum mesta Fujairah cca 30 min. autom • Dubaj cca 90 min. automUbytovanie:

vysoký štandard ubytovania si môžete užiť v 2– lôžkových izbách s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek • možnosť izieb s výhľadom na oceán (za príplatok) • klimatizácia (individuálne regulovateľná) • minibar • SAT TV • telefón • trezor • sušič na vlasy • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou, resp. vaňou, WC) • možnosť prípravy kávy a čaju na izbe (zdarma) • balkón alebo terasa s posedenímVybavenie:

všetky izby sú zariadené s dôrazom na pohodlie a relaxáciu v štýle kráľovského paláca so slnečnými terasami, balkónmi a pestrými záhradami • pri vstupe vás privíta majestátna vstupná hala s recepciou a posedením • hlavná reštaurácia Mozaique • lobby bar (za poplatok) • reštaurácia Waves (za poplatok) • plážový bar • 2 vonkajšie bazény • detský bazén so šmykľavkou • ležadlá na pláži a pri bazénoch (zdarma) • tenisové kurty • stolný tenis • detský klub • zmenáreň • lekár • fitness • wellness • parkovisko • požičovňa áut • obchod so suvenírmi • služba stráženia detí (za poplatok) • vo vybraných dňoch autobusová doprava do Dubaja (nutnosť rezervácie vopred na recepcii hotela 85 AED na osobu) • kyvadlová doprava denne do centra mesta Fujairah (zdarma)Stravovanie:

formou all inclusive

all inclusive Raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov • nápoje podávané v čase od 11:00- 22:00: voda, nealkoholické nápoje, džúsy, pivo, biele a červené víno, alkoholické nápoje ako gin, whisky, tequila, rum, vodka, brandy, cocktaily, mocktaily • plážový bar Tropicana a Sharkey´s • Muda bar • ležadlá a slnečníky na pláži a pri bazéne zdarmaPláže:

hotelový areál sa nachádza priamo na dlhej piesočnatej súkromnej pláži s ležadlami a slnečníkmi • pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s deťmi • plážový bar • vodné športy na pláži (za poplatok)Šport a zábava:

tenisové kurty • minidisko • vodné športy a aktivity ako napr. šnorchlovanie, potápanie, jazda na banáne za člnom, kajaky, rybačky, wakeboarding, vodné lyže • fitness centrum • stolný tenis • plážový volejbal • púštne safariWebstránka:

www.rotana.comNovinka v ponuke
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek