milujeme leto
pondelok 29. mája 2023 21:06
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Čierna Hora Sutomore Sato hotel ****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Sutomore - dovolenka 

Široká zátoka s rušnou promenádou a s nádhernou, 13 km dlhou piesočnatou plážou, to je obľúbené stredisko Sutomore. Priamo pri tejto pláži sa nachádza novinka v našej tohtoročnej ponuke, hotel Sato. Objavovať môžete aj ďalšie pláže v okolí, sú ľahko dostupné vodnými taxíkmi. Okrem krásnych pláží ponúka Sutomore ešte niečo naviac. V okolitých kopcoch priľahlého pohoria Rumija, ktoré dotvára krasnu prírodnú scenériu letoviska, sa ukrývajú skutočné klenoty. Benátska pevnosť Haj - Nehaj na osamotenom skalnatom kopci a ľahšie dostupná turecká pevnosť Tabija na kopci Golobrdo. Ak si dáte námahu a vydáte sa na peší výlet, odmenou Vám bude okrem romantickej prechádzky a panoramatického výhľadu aj poznanie úlomkov miestnej bohatej histórie.

Čierna Hora

Ak túžite po priezračnom tyrkysovom mori, nádherných piesočnatých plážach a zároveň si chcete dopriať prechádzky malebnými zákutiami historických mestečiek, vybrali ste si správne. Čierna Hora očarí aj vás prírodnou scenériou a bohatou kultúrou. Lahodná stredomorská kuchyňa pohladí vaše zmysly. Stáli sme pri budovaní novodobej turistickej tradície tejto krajiny, a tak máme nadštandardné vzťahy s hoteliermi, ako aj dokonalú znalosť domácich pomerov. To prináša výhody najmä pre vás, našich klientov. Krásnu Čiernu Horu nájdete v srdci Stredomoria južne od Dinárskych Álp. Pobrežie má dĺžku 293 km a nachádza sa na ňom 117 pláží spolu v dĺžke 73 km. Z 240 slnečných dní v roku je až 180 dní vhodných na kúpanie, čím sa táto krajina zaraďuje medzi najslnečnejšie oblasti Stredomoria so stabilným počasím, v lete takmer bez zrážok. Čierna Hora patrí rozlohou medzi malé krajiny, ale jej prírodné krásy, bohatá minulosť, rozmanitosť kultúrnych a historických pamiatok ju zaraďujú medzi turisticky najatraktívnejšie krajiny Európy. Nechajte sa aj vy zlákať jej čarom. Výhodou pre našich klientov je geografická blízkosť a výborné miestne ceny. Ponúkame vám atraktívne letoviská Bečiči, Sutomore a Petrovac s krásnymi plážami. Naša ponuka hotelov je citlivo zostavená tak, aby vyhovela širokému spektru dovolenkových predstáv našich klientov. Rodiny s deťmi ocenia hotel Mediteran s moderným aquaparkom a all inclusive službami, aktívnym cestovateľom a romanticky založeným párom odporúčame novinky v našej ponuke, hotely Sato a Ami.


Oficiálny názov:
Čiernohorská republika

Hlavné mesto:
Podgorica

Počet obyvateľov:
620.000

Rozloha:
13.810 km²

Mena:
euro

Cestovný doklad:
Občiansky preukaz / Cestovný pas

Dubrovník (Chorvátsko) Čierna Hora
cesta do Dubrovníka vedie po čiernohorskom pobreží cez mestá Budva, Tivat a Herceg-Novi, až na hraničný prechod Debeli Brijeg. V Dubrovníku vás čaká prehliadka mesta s miestnym sprievodcom v trvaní približne hodinu a pol, po ktorej nasleduje voľný program. Stará časť mesta, chránená hradbami v pôvodnom stave, má nespočetné množstvo architektonických pamiatok, ktoré si zachovali svoju podobu ešte z 15. storočia. Po prehliadke so sprievodcom si môžete mesto prezrieť aj vlastným tempom a využiť pri tom lanovku, ktorá Vás vyvezie na vrch Srdj s nádherným výhľadom na celé mesto. Po prehliadke mesta nasleduje cesta späť do letoviska cez hraničný prechod Debeli Brijeg.


Orientačná cena 35 Eur. Vstupy a obed nie sú zahrnuté v cene
Kaňony a národné parky Čiernej Hory Čierna Hora
Počas tohto mimoriadne obľúbeného výletu uvidíte tie najkrajšie prírodné krásy Čiernej Hory. Počas jedného dňa navštívite Skadarské jazero, kaňon a pravoslávny kláštor Morača, národný park Biogradská Gora a národný park Durmitor. Národný park Biogradská Gora predstavuje vzácny ekosystém v centrálnej časti horského pásma Bjelasica, je tretím najväčším pralesom v Európe. V jeho severnej časti môžete obdivovať jedno z najkrajších ľadovcových jazier v Čiernej Hore, Biogradské jazero. Ďalej vaše cesty povedú do národného parku Durmitor a k najznámejšiemu z devätnástich durmitorských jazier Crno jazero, ktoré je napájané riekou Tara. Prúd rieky Tara vyhĺbil do vápencových skál 1000 m hlboký a 87 km dlhý kaňon, čo z neho robí druhý najväčší kaňon na svete. Na moste Djurdjeviča Tara bude v mieste s nádherným výhľadom na kaňon prestávka na fotografovanie. Výlet pokračuje v najväčšom lyžiarskom stredisku v Čiernej Hore, Žabljak, z ktorého je najlepší výhľad na pohorie Durmitor. Nasleduje návrat do letoviska.


Orientačná cena 45 Eur. Vstup do Národného parku Durmitor 3 Eur – povinný poplatok . Vstup do národného parku Biogradska Gora 3 Eur – povinný poplatok
Nočná Budva Čierna Hora
výlet začína v podvečerných hodinách odchodom autobusom do mesta Budva. Cestou sa zastavíte na mieste s nádherným výhľadom na ostrov Sv. Štefan. V historickej časti mesta Budva vás čaká prehliadka so sprievodcom, počas ktorej prejdete malebnou spleťou úzkych uličiek a uvidíte prekrásnu stredovekú architektúru palácov, kostolov a malých námestí. Po prehliadke nasleduje voľný program. Možnosť zažiť nočný život, mesto má veľký počet romantických reštaurácií, kaviarní a diskoték, ktoré môžete navštíviť. Návrat naspäť do letoviska.

Orientačná cena 15 Eur.
V cene nie sú zahrnuté vstupy do múzeí.
Rafting na rieke Tara Čierna Hora
na rafting sa odchádza skoro ráno. Cestou do kempu v dedinke Ščepan Polje na hranici Bosny a Hercegoviny uvidíte viaceré prírodné a kultúrne zaujímavosti Čiernej Hory: Skadarské jazero, Podgoricu, úrodné údolie rieky Zeta, kláštor Ostrog, či kaňon rieky Piva. V kempe v dedinke Sčepan Polje na vás čakajú miestne špeciality: burek, kajmak, pršut a domáci syr. Po raňajkách si z kempu vezmete neoprény, prilby, vesty a terénnymi autami vás dopravia do Brštanovice k brehu rieky. Odtiaľ v skupinách 6-8 osôb a v sprievode profesionálneho skippera – profesionálneho inštruktora - splavíte najkrajšiu časť rieky Tara. Zažijete vzrušenie na kaskádach aj pohodovú plavbu pokojnejšími úsekmi rieky s prestávkami na fotenie. Po raftingu sa môžete osprchovať a prezliecť a po obede pozostávajúcom z tradičných špecialít vás čaká návrat do hotela.

Orientačná cena 75 Eur. V cene zahrnuté raňajky, obed a raftovanie.
Skadar (Albánsko) Čierna Hora
mesto Skadar je kultúrnou metropolou Albánska a je doslova nabité pamiatkami. Významným obchodným strediskom a križovatkou obchodných ciest bolo až do začiatku 20. storočia. Už samotná cesta do Skadaru je zážitkom, kedže vedie cez najmalebnejšiu časť pobrežia Jadranu. Za hraničným prechodom Muriqan je naplánovaná zastávka v kaviarni, kde si môžete kúpiť známy albánsky koňak a tradičné albánske suveníry za priaznivé ceny. Nasleduje prehliadka mesta Skadar s miestnym sprievodcom. Navštívite miestne sakrálne pamiatky, medzi nimi najväčšiu katolícku katedrálu na Balkáne, mešitu Ebu-Bekr, či pravoslávny kostol. Nemôže chýbať ani prehliadka miestneho trhoviska. Na programe je aj prehliadka stredovekého hradu Rozafa, postaveného za čias vlády Slovanov. Po prehliadke pamätihodností Skadaru je zastávka na „Velikej Plaži“ pri mestečku Ulcinj príjemným osviežením.

Orientačná cena 35 Eur. Vstup do pevnosti Rozafa v cene
Starý Bar a Ulcinj s plážou Čierna Hora
počas výletu navštívite nové mesto Bar, ktorý je aktuálne najväčším prístavom v Čiernej Hore. V celom regióne je silná tradícia výroby jedinečného kvalitného druhu panenského olivového oleja, ktorý sa už v 14. storočí vyvážal do Benátok. Je zároveň vhodným suvenírom, ktorý si môžete priniesť domov. Do miestnej histórie sa naplno ponoríte počas prehliadky starobylého mesta Starý Bar na úpätí pohoria Rumija. Napriek tomu, že bolo poškodené vojnami, výbuchom munície a zemetrasením v roku 1979, po ktorom zostalo mesto vyľudnené, urobí na vás prechádzka jeho uličkami silný dojem. Prejdete sa tzv. tureckou uličkou až k pevnosti z 11. storočia s takmer neporušenými hradbami. V starom meste strávite čas so sprievodcom, ktorý vám priblíži jeho dejiny. Následne sa vyberiete do malého, ale významného prístavného mestečka Ulcinj. Zo zachovalej starovekej pevnosti uvidíte nádhernú panorámu mesta. A nakoniec vás čaká kúpanie na Veľkej pláži s jemným pieskom s liečivými účinkami.

Orientačná cena 15 Eur. Vstupenka do Starého Baru 2 Eur – povinný poplatok.
Záliv Boka Kotorska Čierna Hora
záliv Boka Kotorska je jedinečným prírodným úkazom, kde môžete pozorovať jedinečné spojenie krásnej prírodnej scenérie a bohatej histórie. Je to najväčší záliv v južnej časti Jadranu s rozlohou až 88 km² a s priemernou hĺbkou 35 m. Počas výletu navštívime mesto Kotor, patriace do zoznamu pamiatok UNESCO. V stredoveku bolo mesto chránené monumentálnymi hradbami, ktoré sa zachovali dodnes. Vďaka množstvu kultúrno- historických pamiatok je Kotor atraktívnym turistickým centrom s neopakovateľnou atmosférou. Po potulkách mestom Kotor sa nalodíte v Malej Maríne v Kotore a užijete si plavbu Kotorským a Risanským zálivom. Navštívite jedinečné ostrovné múzeum Gospa od Škrpijela a vylodíte sa v meste Perast, kde budete mať čas na kúpanie. Loďou ďalej pokračujete do mesta Tivat, kde vás čaká prechádzka elegantnou modernou marínou Porto Montenegro. Po prehliadke Tivatu nasleduje návrat autobusom naspäť do letoviska.

Orientačná cena 30 Eur. Vstupenky do mesta Kotor a do múzea Gospa od Škrpjela v cene. Vstupenky do iných múzeí nie sú zahrnuté v cene.
Poznámka – navštíviť Boku Kotorsku môžete aj počas obľúbeného večerného výletu. Podrobnejšie informácie o variantách výletu vám poskytne Váš delegát/delegátka priamo na mieste

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Webstránka:

www.satoresort.comPoloha:

v obľúbenom letovisku Sutomore na Barskej riviére • 100 m od hotelovej pláže s hrubozrnným pieskom s prímesou kamienkov a s pozvoľným vstupom do mora • možnosť využiť vodné taxíky na okolité piesočnaté pláže (na niektoré je možný len prístup z mora) • cca 6 km od mesta Bar • 30 km od historickej Budvy • cca 40 km od príletového letiska v Podgorici • Sutomore je svojou polohou výborným východiskovým miestom na poznávanie prirodných krás a kultúry Čiernej Hory • odporúčame navštíviť Skadarské jazero, záliv Boka Kotorska alebo neďaleké malebné historické mestečko BarUbytovanie:

dvojlôžkové štandardné izby s možnosťou prístelky pre 1 dieťa alebo dvojlôžkové superior izby s možnosťou prístelky pre 1 osobu • balkón v oboch typoch izieb • klimatizácia • SAT TV • wifi (zdarma) • trezor • mini bar (naplnenie za poplatok) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou a WC, sušič na vlasy)Vybavenie:

vstupná hala s recepciou • hlavná hotelová reštaurácia Mediterraneo • a´la carte reštaurácia Lungo Mare • Sky Bar s panoramatickým výhľadom na okolité hory a more • vonkajší infinity bazén • Wellness & Spa centrum s jacuzzi, fínskou, bio a parnou saunou, fitness centrom a masážnou miestnosťou • parkovisko (za poplatok) • ležadlá a slnečníky na pláži (zdarma) • možnosť vodných športov na pláži - vodné skútre, vodné bicykle (za poplatok)Stravovanie:

polpenzia – raňajky a večere formou švédskych stolov bez nápojov v hlavnej hotelovej reštauráciiVýhodná poloha
Aktívna dovolenka
Novinka v ponuke
Plážový servis v cene
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek