milujeme leto
piatok 30. júla 2021 06:00
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Chalkidiki Nea Potidea Portes Beach hotelový komplex *****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Chalkidiki - dovolenka leto  2021

Vydajte sa spolu s nami do krajiny, ktorá sa tak zapáčila olympským bohom, že si ju vybrali za svoje sídlo, do krajiny hrdinov starých antických bájí a mýtov, domova Platóna, Aristotela a ďalších veľkých filozofov - do Grécka. Práve Grécko je kolískou najstaršej civilizácie Európy. Dnes sa v celej krajine deň za dňom píšu dejiny dokonalých prímorských dovoleniek. Pozývame vás teda na cestu letného oddychu a zábavy, ktorú môžete harmonicky spojiť s poznávaním histórie a kultúry tejto jedinečnej krajiny..

Predstavujeme vám malý grécky raj na Zemi, polostrov Chalkidiki, ktorého brehy obmýva priezračne čisté Egejské more. V obklopení borovicových hájov a olivových sadov sa nachádzajú tradičné grécke dedinky i moderne vybudované letoviská, kam prichádzajú dovolenkári zo všetkých kútov sveta. V tohtoročnej sezóne sme našu ponuku rozšírili o Olympskú riviéru, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou. Lietať budeme na letisko v Thessalonikách z Bratislavy. Krásnych 8, 11, 12 alebo 15 dní, prežiarených slnečnými lúčmi a presýtených vôňou mora, môžete stráviť v tradičnom gréckom hotelovom rezorte Aristoteles Beach nachádzajúcom sa na polostrove Kassandra. Pravú dovolenkovú atmosféru vo vás umocní nádherný panoramatický výhľad na morskú hladinu, ktorý si môžete vychutnávať priamo z areálu hotela s bazénom. Za zmienku stojí i malebná pláž hrajúca pestrou paletou odtieňov modrej farby, či blízkosť tradičnej dedinky Afitos. Na Olympskej riviére ponúkame hotel Bomo Olympus Grand Resort, ktorý bude hitom tejto sezóny. Okrem čarokrásnej hory Olymp, ktorá sa nachádza hneď za hotelom, si užijete dovolenkové chvíle v príjemne teplom tyrkysovom Egejskom mori, ku ktorému sa dostanete exotickou hotelovou záhradou. Pohostinnosť a služby na vysokej úrovni máte zaručené. Prelistujte si nasledovné strany, vyberte si ubytovanie a služby podľa svojich predstáv a vydajte sa spolu s nami na malebné Chalkidiki, či Olympskú riviéru.

Grécko a ostrovy

Vydajte sa spolu s nami do krajiny, ktorá sa tak zapáčila olympským bohom, že si ju vybrali za svoje sídlo, do krajiny hrdinov starých antických bájí a mýtov, domova Platóna, Aristotela a ďalších veľkých filozofov - do Grécka. Práve Grécko je kolískou najstaršej civilizácie Európy. Dnes sa v celej krajine deň za dňom píšu dejiny dokonalých prímorských dovoleniek. Pozývame vás teda na cestu letného oddychu a zábavy, ktorú môžete harmonicky spojiť s poznávaním histórie a kultúry tejto jedinečnej krajiny.

Atény Afitos, Nea Potidea
autobusový výlet do hlavného mesta Grécka, počas ktorého navštívite Akropolu s Parthenónom, Archeologické múzeum, námestie Syntagma s striedaním stráže pri hrobe neznámeho vojaka, chrám Dia Olympského, Hadriánov oblúk, athénsku univerzitu, olympijský štadión. Návštevu Athén zavŕšite prechádzkou po malebnej štvrti Plaka, ktorá sa rozprestiera priamo pod akropolou. Výlet trvá takmer 24 hodín (odchod cca o 23:00 hod. z hotela, návrat cca o 22:00 hod. nasledujúci deň.

Orientačná cena: cca 60 €
Jeep safari Afitos, Nea Potidea
Unikátne adrenalínové dobrodružstvo, ktoré absolvujete na džípoch 4x4, vám ukáže divokú prírodu polostrova Kassandra, nedotknuté pláže a dych berúce výhľady.

Orientačná cena: 50 €
Kláštory Meteora Afitos, Nea Potidea
Celodenný autobusový výlet na jedinečné, tzv. „vznášajúce sa“ kláštory Meteora. Na tieto na pohľad neprístupné skaly sa v 11. storočí stiahli pustovníci, aby sa tu meditáciou, uctievaním a konaním pokánia priblížili mystickému osvieteniu božským svetlom. Založením kláštora Veľký Meteoron v 14. storočí vznikol aj záväzný mníšsky rád a postupne tu vzniklo 24 kláštorov, z ktorých sa ich zachovalo 12. Počas výletu navštívite 2 zo súčasných aktívnych kláštorov, a tiež dielničku, kde uvidíte, ako sa vyrábajú a čo vlastne predstavujú ikony. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Orientačná cena: 54 € / dieťa 27 €
Okružná plavba okolo Athosu Afitos, Nea Potidea
Celodenný lodný výlet. Odchod v ranných hodinách do prístavu Ormos Panagias na Sithónii. Okružná plavba okolo najvýchodnejšieho a najtajomnejšieho polostrova Chalkidík, ktorého väčšinu rozlohy zaberá takmer 1000 rokov starý autonómny mníšsky štát. Jeho oficiálny názov je Agios Oros (Svätá hora). Spravuje ho takmer 1 700 mníchov, ktorí žijú v 20 kláštoroch (17 gréckych, 1 srbský, 1 ruský a 1 bulharský) rozmiestnených na území tretieho prstu Chalkidík. Do mníšskej komunity nemajú ženy žiadny prístup od vydania dekrétu byzantským cisárom Konšantínom Monomochosom v roku 1060. Mužskí návštevníci si môžu vybaviť povolenie na návštevu, to sa však ročne udeľuje len pár stovkám záujemcov. Práve preto sa tento populárny lodný výlet pozdĺž pobrežia, počas ktorého je možné vidieť viacero z kláštorov, teší veľkej obľube. Príjemným spestrením výletu môžu byť delfíny, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti a zvyknú „sprevádzať“ výletné lode. Návrat do prístavu Ormos Panagias cca o 17:00 hod., transfer do hotela.

Orientačná cena: 38 €, dieťa 19 €
(+11 € lístok na loď)
Olymp – Dion – Vergina Afitos, Nea Potidea
Ak túžite zistiť odkiaľ grécki bohovia vládli nad antickým svetom, ak vás zaujíma vznešená história Macedónie a chcete poznať miesto, kde sa narodil Alexander Veľký, potom je tento výlet ušitý na mieru práve pre vás. Odchod z hotela v skorých ranných hodinách, transfer cca 3 hod., pričom počas jazdy k Olympu sa zastavíte na raňajky. Druhá zastávka bude vo výške 950 m.n.m., odkiaľ uvidíte nádhernú scenériu severného Grécka. Odtiaľ sa presuniete na návštevu mestečka Dion s bohatou históriou, ktoré bolo založené v 5. storočí pred Kristom na úpätí vrchu Olymp. Ďalšou zastávkou bude Vergina. Traduje sa, že práve Vergina bola v minulosti hlavným mestom macedónskeho kráľovstva. Nachádzajú sa tu kráľovské hrobky Filipa II. a jeho manželky Kleopatry, a tiež Alexandra IV., syna Alexandra a Roxany. Prehliadka unikátnych hrobiek a ich výzdoby, po prehliadke zastávka na obed, návrat do hotela.

Orientačná cena: 55 €
Petralona Afitos, Nea Potidea
Výlet do jaskyne Petralona, ktorá je preslávená svojimi stalagmitmi a stalagtitmi. Jaskyňa sa dostala do povedomia v roku 1960. vo vnútri jaskyne je stabilná teplota 17 stupňov. Výlet zahŕňa aj návštevu Archeologického múzea, ktoré nájdete pri vstupe do jaskyne. Po skončení prehliadky návšteva známej vinárne Tsantali s ochutnávkou vín. Návrat do hotela cca o 16:00 hod.
Orientačná cena: 40 €
Potápanie Afitos, Nea Potidea
Spoločne s profesionálnymi inštruktormi potápania z Triton Scuba Club môžete objavovať farebný svet pod hladinou krištáľového Egejského mora. Výlet zahŕňa teoretickú aj praktickú prípravu, pol hodinovú inštruktáž v bazéne určenú pre začiatočníkov, výlet motorovým člnom na overené potápačské lokality.

Orientačná cena: 50 €
Sithónia Afitos, Nea Potidea
Celodenný autobusový výlet spojený s krátkou plavbou a kúpaním v mori je skvelou príležitosťou na spoznanie druhého prstu Chalkidík, polostrova Sithónia. Ten má v porovnaní s Kassandrou oveľa pokojnejší ráz. Na Sithónii vás očaria skryté malebné pláže a zátoky. Tento kraj je vyhlásenou včelárskou oblasťou, a preto si z Nikiti môžete domov priniesť tento zázračný domáci liek a iné miestne grécke produkty. Z malebného mestečka Neos Marmaras sa vydáte na cca 1,5 h trvajúcu plavbu loďkou, počas ktorej budete mať aj príležitosť na kúpanie v krištáľovo čistom mori. Po plavbe bude nasledovať tradičná grécka večera.

Orientačná cena: 40 €, dieťa 22 €
(nezahŕňa cenu za plavbu loďou 18 €)
Termálne kúpele Afitos, Nea Potidea
Návšteva prímorského rezortu s wellness centrom a termálnymi kúpeľmi. Ideálne miesto pre všetkých, ktorí chcú relaxovať, omladiť svoje telo a dušu pri rôznych procedúrach, ale aj pre tých, ktorých trápia reumatické bolesti či kožné problémy. Wellness resort sa nachádza v dedinke Loutra – Ag. Paraskevi na polostrove Kassandra. Kúpanie v termálnej vode bohatej na minerálne látky s teplotou 38 stupňov, občerstvenie, víno, po kúpeľoch návšteva kostolíka v Nea Skioni.

Vstup do kúpeľov len pre dospelých ( 18 a viac rokov), orientačná cena vstupného cca 4 €.
Thessaloniki Afitos, Nea Potidea
Popoludňajší autobusový výlet. Thessaloniki sú druhým najväčším gréckym prístavom spájajúcim Európu s krajinami východu, zároveň sú hlavným mestom a správnym centrom severnej časti Grécka. Pôvodné mesto bolo založené v roku 315 pred Kristom. Počas návštevy uvidíte starú časť mesta, Baziliku sv. Petra, Bielu vežu, Aristotelovo námestie a románske fórum. V rámci výletu bude v meste cca 2 hodinový individuálny program, ktorý môžete stráviť v niektorej z kaviarní na prímorskej promenáde alebo nákupmi. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Orientačná cena: 38 €, dieťa 19 €

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****+Webstránka:

www.portesbeach.comPoloha:

plážový hotelový komplex je situovaný v letovisku Nea Potidea na polostrove Kassandra, ktorý je prvý z troch prstov gréckeho polostrova Chalkidiki a je turisticky veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom • hotelový areál s krásnou udržiavanou záhradou pozostáva z viacerých domčekov postavených v elegantnom tradičnom štýle a ústi priamo na udržiavanú piesočnatú hotelovú pláž s pozvoľným vstupom do mora • cca 70 km od medzinárodného letiska v ThessalonikáchUbytovanie:

hotelový komplex ponúka ubytovanie v trojpodlažných domčekoch vsadených do udržiavanej exotickej záhrady, v ktorých sa nachádzajú elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek • klimatizácia • trezor (za poplatok) • telefón • SAT TV • minichladnička • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa s vaňou, resp. sprchový kút a WC) • sušič na vlasy • wifi (zdarma) • balkón alebo terasa s posedenímVybavenie:

elegantná a priestranná vstupná hala s recepciou a s posedením • wifi v areáli hotela (zdarma) • hlavná hotelová reštaurácia špecializujúca sa na grécku, stredomorskú a medzinárodnú kuchyňu • tradičná grécka taverna pri bazéne • štýlový pool bar • priestranný bazén s terasou na slnenie • ležadlá a slnečníky pri bazéne (plážové osušky k dispozícii za vratný depozit) • pri pláži sa nachádza relaxačná zóna na slnenie • minimarket • detské ihrisko a miniklub • požičovňa áut (za poplatok) • hotelové SPA (za poplatok)Stravovanie:

formou all inclusive

ULTRA ALL INCLUSIVE raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane miestnych nápojov • možnosť vegetariánskeho menu • rozlievané alkoholické a nealkoholické nápoje, káva, čaj, ľahké občerstvenie a zmrzlina pre deti • popoludní: káva, čaj a koláčiky • ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži • wifi • vybrané športové aktivity • denný a večerný hotelový animačný program s množstvom športových a zábavných aktivít pre všetky vekové kategórie dovolenkárovPláže:

hotel sa môže pochváliť krásnou, udržiavanou piesočnatou plážou s krištáľovo čistým morom a pozvoľným vstupom do mora • je vhodná pre malé deti a neplavcov • ležadlá a slnečníky (zdarma) • plážové osušky (za vratný depozit) • pláž je vybavená kabínkami a sprchami • pestrá ponuka vodných športov na pláži, možnosť potápania (za poplatok)Šport a zábava:

posilňovňa • vodný aerobik • vodné bicykle a kanoe na pláži • tenisový kurt • stolný tenis • plážový volejbal • šípky • boccia • hotelové animácie • diskotéka • cvičenie jogy v hotelovej záhrade • sauna (za poplatok) • raz za 2 týždne grécky večer, olympijské hry, párty na pláži • detské vodné tobogany • transfer do Nea Potidea v týždni (zdarma), kde si môžete pozrieť kostol Agios Georgios či absolvovať plavbu po kanáli spájajúcom východ a západ polostrova Kassandra • možnosť absolvovať fakultatívne výlety a exkurzie s cieľom spoznať krásy a zaujímavosti okoliaAdresa:

Nea Potidea, 632 00 Nea Moudania, GreeceRodinná dovolenka
Slnečníky a ležadlá zdarma
Priamo na pláži
Pre náročných
Ultra All inclusive
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek