milujeme leto
nedeľa 5. decembra 2021 09:23
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Chalkidiki Kavala Tosca Beach hotelový komplex ****+

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Chalkidiki - dovolenka 

Vydajte sa spolu s nami do krajiny, ktorá sa tak zapáčila olympským bohom, že si ju vybrali za svoje sídlo, do krajiny hrdinov starých antických bájí a mýtov, domova Platóna, Aristotela a ďalších veľkých filozofov - do Grécka. Práve Grécko je kolískou najstaršej civilizácie Európy. Dnes sa v celej krajine deň za dňom píšu dejiny dokonalých prímorských dovoleniek. Pozývame vás teda na cestu letného oddychu a zábavy, ktorú môžete harmonicky spojiť s poznávaním histórie a kultúry tejto jedinečnej krajiny..

Predstavujeme vám malý grécky raj na Zemi, polostrov Chalkidiki, ktorého brehy obmýva priezračne čisté Egejské more. V obklopení borovicových hájov a olivových sadov sa nachádzajú tradičné grécke dedinky i moderne vybudované letoviská, kam prichádzajú dovolenkári zo všetkých kútov sveta. V tohtoročnej sezóne sme našu ponuku rozšírili o Olympskú riviéru, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou. Lietať budeme na letisko v Thessalonikách z Bratislavy. Krásnych 8, 11, 12 alebo 15 dní, prežiarených slnečnými lúčmi a presýtených vôňou mora, môžete stráviť v tradičnom gréckom hotelovom rezorte Aristoteles Beach nachádzajúcom sa na polostrove Kassandra. Pravú dovolenkovú atmosféru vo vás umocní nádherný panoramatický výhľad na morskú hladinu, ktorý si môžete vychutnávať priamo z areálu hotela s bazénom. Za zmienku stojí i malebná pláž hrajúca pestrou paletou odtieňov modrej farby, či blízkosť tradičnej dedinky Afitos. Na Olympskej riviére ponúkame hotel Bomo Olympus Grand Resort, ktorý bude hitom tejto sezóny. Okrem čarokrásnej hory Olymp, ktorá sa nachádza hneď za hotelom, si užijete dovolenkové chvíle v príjemne teplom tyrkysovom Egejskom mori, ku ktorému sa dostanete exotickou hotelovou záhradou. Pohostinnosť a služby na vysokej úrovni máte zaručené. Prelistujte si nasledovné strany, vyberte si ubytovanie a služby podľa svojich predstáv a vydajte sa spolu s nami na malebné Chalkidiki, či Olympskú riviéru.

Grécko a ostrovy

Vydajte sa spolu s nami do krajiny, ktorá sa tak zapáčila olympským bohom, že si ju vybrali za svoje sídlo, do krajiny hrdinov starých antických bájí a mýtov, domova Platóna, Aristotela a ďalších veľkých filozofov - do Grécka. Práve Grécko je kolískou najstaršej civilizácie Európy. Dnes sa v celej krajine deň za dňom píšu dejiny dokonalých prímorských dovoleniek. Pozývame vás teda na cestu letného oddychu a zábavy, ktorú môžete harmonicky spojiť s poznávaním histórie a kultúry tejto jedinečnej krajiny.

Brány hory Athosu Kavala
Hora Athos, uvedená vo svetových pamiatkach UNESCO, je duchovným mestom pravoslávneho kresťanského sveta, pozostáva z 20 kláštorov a žije tu približne 2 000 mníchov. Nachádza sa na polostrove a je domovom najstaršej prežívajúcej kláštornej komunity na Zemi. Spôsob života mníchov sa prakticky nezmenil od prvých mníchov, ktorí prišli v deviatom storočí. Môžeme obdivovať veľkolepé kláštory plavbou pozdĺž západného pobrežia ostrova Athos. Užijeme si cestu späť v čase ...
Impozantné byzantské kláštory sú posadené na takmer nedosiahnuteľných skalách a vrcholoch po dobu viac ako 1000 rokov. Na tomto výlete objavíme z pohodlia lode ohromujúcu scenériu, bohatú históriu a nádhernú architektúru svetoznámeho miesta svetového dedičstva UNESCO - vrchu Athos. Navštívime aj Stagiru, rodisko slávneho klasického filozofa Aristotela. Cesta pokračuje do Ouranoupoli, tzv. „mesta neba“. Táto malá dedinka na okraji hraníc medzi Svätou horou a zvyškom sveta víta pútnikov a pripravuje ich na svoju duchovnú cestu na horu Athos. Očarí vás jedinečná byzantská architektúra kláštorov a nedotknutá prírodná krása, ktorá ich obklopuje.
Navštívime Aristotelov park, jedinečný zábavný park Chalkidík, ktorý spája rekreáciu, zábavu a vzdelávanie. Je venovaný slávnemu gréckemu filozofovi Aristotelovi a obsahuje rad zaujímavých nástrojov, ktoré pri správnom použití ukážu fenomény prírody. Tieto experimentálne nástroje fungujúce podľa fyzikálnych pravidiel, zahŕňajú hranol, optické disky, ozvučnice, kompas, slnečné hodiny a kyvadlo. To všetko ilustruje dôležité javy študované veľkým filozofom. Návrat to hotela.
Nočná Kavala Kavala
Kavala, postavená ako amfiteáter na svahoch hory Symvolo, je jedným z najmalebnejších miest v Grécku a je obdarená historickými budovami, ktoré majú moderný charakter. Jeho stará štvrť Panagia je bludiskom úzkych ulíc lemovaných pastelovými farebnými domami. Medzi historické skvosty patrí akvadukt veľkolepého sultána Süleymana, hodnotné múzeá, byzantský hrad a osmanské budovy.

Počas tejto večernej prehliadky sa vyhneme horúčavám dňa a užijeme si to najlepšie z mesta počas prechádzky so sprievodcom v rušných večerných hodinách, kedy si vychutnáme nezabudnuteľný západ slnka. Začneme s pešou prehliadkou v jednej z dominánt mesta - Aquaductu, ktorá sa v dnešnom starom meste používala na prenos vody z horských zdrojov. Potom navštívime hrad s výhľadom na prístav, ktorý postavili Turci v 15. storočí. Impozantná pevnosť je súčasťou byzantskej steny, ktorá je prekvapivo dobre zachovaná. Poprechádzame sa po starých štvrtiach a prejdeme okolo mešity Halil Bey a rezidencie Mohammeda Aliho, ktorá je považovaná za jeden z najcharakteristickejších príkladov osmanskej architektúry 18. storočia v Grécku. Najviac impozantnou budovou je Imaret, ktorý založil začiatkom 19. storočia Mohammed Ali, zakladateľ egyptskej dynastie. Pôvodne náboženská, vzdelávacia a charitatívna inštitúcia bola prestavaná na luxusný hotel. Naša prechádzka nás zavedie do prístavu, v ktorom sa staré mesto stretáva so súčasným, a budeme mať voľný čas na ďalšie prehliadky alebo na relax v jednej z miestnych taverien.
Okolo Thassosu, ostrova Sirén Kavala
Denný výlet: Thassos je najsevernejším ostrovom a tiež jedným z najzelenších ostrovov. Vďaka svojej kráse, rozmanitej scenérii, množstvu krásnych pláží, zaujímavým pamätihodnostiam a malebným horským dedinkám je Thassos smaragdovým klenotom v severnej časti Egejského mora, ktorý čaká na objavenie. Na tomto výlete objavíme históriu Thassosu. Užijeme si prechádzku medzi historickými budovami a starým olivovým mlynom v Theologos. Môžeme obdivovať malebné výhľady na horu Athos z Kláštora archanjela Michaela, mramorové lomy Aliki, hlavné mesto Limenas a tiež starú Agoru. Trajekt z Keramoti trvá cca 35 minút do hlavného mesta Thassos - Limenas. Z Limenas pôjdeme na severovýchod a dostaneme sa k horskej dedinke Panagia, jednej z najmalebnejších a najfotogenickejších dedín na ostrove s nádherným výhľadom. Dedina je známa svojím prameňom lásky. Kedysi bolo hlavným mestom ostrova a malo svoju vlastnú menu. Prírodné pramene s krištáľovou vodou, tradičné domčeky, kamenné uličky a dlažby nadchýnajú návštevníkov svojou malebnosťou. Nachádza sa tu olivový mlyn, kde budeme môcť sledovať produkciu olivového oleja pomocou tradičného vodného mlyna.

Potom budeme pokračovať do archeologického náleziska a zároveň dych berúceho polostrova Aliki, ktorý vedie strmo do mora a vytvára dve krásne zátoky na juhovýchodnom pobreží ostrova. Táto prekvapivo krásna malá rybárska dedina je svetovo preslávená svojimi cennými starožitnosťami, a dodnes zachovanými ukážkami toho, ako sa v staroveku uskutočňovala ťažba a preprava miestneho mramoru thassiana. Ďalšou zastávkou je Kláštor archanjela Michaela postavený na útese s nádherným výhľadom na Egejské more a na horu Athos. Cesta pokračuje do prístavnej dediny Limenaria, ktorá si zachovala jedinečnú miestnu kultúru a mnohé grécke tradície. Má veľmi zaujímavú históriu súvisiacu s ťažbou kadmia a zinku. Z Limenaria sa vrátime späť do hlavného mesta Thassos, nalodíme sa na trajekt do Keramoti a vrátime sa do hotela.
Zábavný park Nestos Kavala
Denný výlet: Nestos je jednou z piatich najväčších riek v Grécku. Na svojej dlhej ceste medzi lesmi vytvára pôsobivé meandre a miesta výnimočnej krásy. Pozdĺž väčšiny svojich dĺžok môžu návštevníci obdivovať vzácne kvety a veľké množstvo vtákov. Údolie Nestos je obklopené mokraďovými oblasťami v rámci sústavy NATURA 2000. Táto jedinečná trasa je dlhá 22 km a ponúka rôzne druhy športového vyžitia, ako turistiku, jazdu na koni, jazdu na horských bicykloch, kanoe, kajaky, rafting a mnoho ďalších. Prechod cez úžinu Toxotov do Stavroupoli je jednou z najpôsobivejších turistických trás v krajine.
Na tomto výlete budeme mať možnosť užiť si aktivity pri brehu rieky v krásnom prírodnom prostredí. Program je plánovaný inovatívnym spôsobom, ktorý umožňuje rodinám a deťom pobaviť sa. Môžete si vybrať z nasledujúcich aktivít:

Jazda na kajaku: Táto aktivita je dobrým zážitkom aj pre nováčikov. (40 min.)
Lukostreľba: Nie je to len šport. Zamerajte a trafte cieľ! (15 min)
Zipline: Urobte skok a zažite vzrušujúcu jazdu cez rieku! (15 min)
Lezenie: Vyskúšajte si svoje sily na našej vonkajšej stene! (10 min.)
Zlaňovanie: Neuveriteľný zážitok s výhľadom na rieku. (15 min)
Pešia turistika: Prechádzka popri nádhernej rieke. (45 min)

Cena zahŕňa všetko potrebné vybavenie, vyškolených sprievodcov a fotografie zachytené počas uvedených aktivít. Ideálne pre rodiny s deťmi všetkých vekových skupín.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****+Webstránka:

www.tosca.grPoloha:

hotelový komplex sa nachádza v obľúbenom letovisku Kavala • areál ústi na hotelovú prekrásnu pláž • približne 1 hod. 50 min. jazdy od Thessaloník • centrum mesta Kavala je vzdialené len cca 4 km • pri hoteli je autobusová zastávka s pravidelnými spojmi do centra Kavaly (cca každých 25 minút) • približne 1 km od dedinky Palo (s mnohými obchodíkmi, tavernami, barmi a reštauráciami)Ubytovanie:

moderne zariadené klimatizované 2-lôžkové bungalovy s možnosťou jednej prístelky s orientáciou na more • možnosť rodinných izieb s 2 prístelkami vo forme poschodovej postele • pre hotelových hostí je pripravená fľaša vína ako pozornosť na privítanie • set na prípravu kávy a čaju na izbe • SAT TV • telefón • wifi pripojenie (zdarma) • minibar - pri príchode fľaša vody • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa s vaňou, resp. sprchovým kútom a WC) • sušič na vlasy • trezor (k dispozícii zdarma) • balkón alebo terasa s príjemným posedenímVybavenie:

samostatne stojaca hlavná budova a priľahlé moderné bungalovy rozmiestnené po upravenom zelenom areáli • recepcia s posedením • možnosť wifi pripojenia v areáli hotela (k dispozícii zdarma) • hlavná hotelová reštaurácia ponúkajúca chutnú medzinárodnú a stredomorskú kuchyňu • Enigma bar • požičovňa áut a motoriek • masáže (za poplatok) • stolný tenis (zdarma) • fitness centrum s panoramatickým výhľadom • minimarket • biliardStravovanie:

formou all inclusive

ultra all inclusive: raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane miestnych i medzinárodných nápojov • počas obedov a večerí sú podávané alkoholické nápoje (pivo, miestne biele a červené víno) • nealkoholické nápoje, voda a džúsy • teplé nápoje (káva, kapučíno, čaj, čokoláda) • nápoje v baroch: čapované pivo, biele a červené víno, whisky, gin, tequilla, rum, ouzo, likéry, brandy • nealkoholické nápoje: voda, džúsy • horúce nápoje • zmrzlina • občerstvenie počas dňa • ležadlá a slnečníky na pláži • all inclusive program v hotelom vyhradených hodinách • wifiPláže:

k hotelovému komplexu patrí široká piesočnatá pláž s prímesou jemných kamienkov • ležadlá a slnečníky (zdarma) • plážové osušky (k dispozícii za vratný depozit)Šport a zábava:

rezort ponúka široké spektrum vyžitia pre všetky vekové kategórie - animačné a zábavné programy (módne večery, grécky večer, živá hudba - klavír, saxofón; taliansky večer) • hotelové animácie • detské ihrisko • stolný tenis • volejbalové ihrisko • detský klub • šipky • gymnastika • aerobik • zumba • spoločenské hry • diskotéka • možnosť absolvovať fakultatívne výletyAdresa:

Leoforos Paliou 1, 654 04 Kavala, GreeceNovinka v ponuke
Rodinná dovolenka
Ultra All inclusive
Náš TIP
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek