milujeme leto
utorok 24. mája 2022 20:12
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Mexiko Cancún - RIVIERA MAYA BARCELÓ Maya Grand Resort hotelový komplex ******

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Letecká doprava, lety bez medzipristátia

Mexiko volá!
Doprajte si úchvatný zážitok, komfort, pohodlie a výborný servis počas letu na slnečné pláže mexického Karibiku na palube lietadla Boeing 777-200ER spoločnosti Austrian Airlines. Ide o jedno z najväčších diaľkových dopravných dvojmotorových lietadiel na svete s vynikajúcimi letovými vlastnosťami, ekonomickou a ekologickou prevádzkou a doletom vyše 11500 km.
Vedeli ste, že rozpätie krídiel je 60,9 m a priemer motorov zavesených na krídle je takmer 4 m?
Spoľahlivé lietadlá typu Boeing 777-200ER s kapacitou 306 miest v 3 triedach komfortu (Economy class, Premium Economy class a Business class) vás za približne 12 hodín bezpečne dopravia z Viedne do Cancunu a tiež späť domov. Ide o najrýchlejšie, najpohodlnejšie a najbezpečnejšie spojenie zo strednej Európy na slnečné pláže mexického Karibiku, ktoré sa otvára práve teraz a vy môžete byť pri tom. Využite skvelú ponuku exkluzívnych a prázdninových termínov, ako i atraktívny zájazd počas Veľkej noci. Odlety vo všetkých termínoch sú z Viedne, v čase prázdnin v Košickom a Prešovskom kraji je v termíne 17.2. - 28.2.2022 zabezpečený letecký prípoj z Košíc do Viedne a späť na linke Austrian Airlines zdarma.


» Economy class: kapacita 244 miest
» usporiadanie sedadiel po šírke kabíny: 3 – 4 - 3, možnosť rezervácie sedadiel za príplatok
» rozostup sedadiel: 31 inch = 78,7 cm
» nápoje počas letu: v cene
» catering (jedlo) počas letu: v cene 1 teplé jedlo a 1 snack
» nápoje počas letu: v cene nealkoholické nápoje, káva a čaj, alkoholické nápoje za príplatok
» IFE zábavný systém: monitor pred každým sedadlom, široký výber filmov a seriálov, audioknihy, hudba a hry, integrovaný USB port pri každom sedadle
» príručná batožina (na každú osobu): 1 ks do 8 kg (maximálne rozmery 55 x 40 x 23 cm) a k tomu ešte 1 osobná vec (max. rozmery 40 x 30 x 10 cm) – napr. laptop, kabelka, malý ruksak,...
» podpalubná (zapísaná) batožina: 1 ks do 23 kg, súčet 3 rozmerov maximálne 158 cm

Cancún - RIVIERA MAYA - dovolenka 

Príroda vytvorila v Cancúne perfektné pláže s bielym pieskom. Kedysi malá rybárska dedina je dnes obľúbenou turistickou destináciou najvyššej triedy. Vyhľadávanú oblasť tvorí 21 km dlhý polostrov obklopený z východu tyrkysovo modrým Karibikom a zo západu smaragdovo zelenou lagúnou Nichupte. Mesto má dve časti: centrum a hotelovú zónu. V centre si turisti užijú nákupy, reštaurácie, bary, parky a miestne trhy. Mercado 28 je jedným z najobľúbenejších trhov s mexickými remeselníkmi, tradičným chutným jedlom a suvenírmi ako typické pánske košele Guayabera či dlhé tuniky bez rukávov huipiles. Hotelovú zónu tvorí dlhý pás lemovaný piesočnatými plážami s krištáľovo čistým morom. Moderné hotely v Cancúne sú známe svojou modernou architektúrou, pohodlím a výnimočnými službami. Okrem skvelých all inclusive služieb tu môžete plávať s delfínmi, šnorchlovať, zahrať si golf na prvotriednych ihriskách, navštíviť vodné parky, zoo či pirátsku loď. Cancún je vstupnou bránou do sveta starej mayskej civilizácie, k jedinečným zážitkom patrí návšteva novodobého divu sveta Chichen Itzá, starovekého mayského mesta Coba a letoviska Tulum. Zaujímavosťou je podmorské múzeum v časti Isla Mujeres a Punta Nizuc, kde je pod hladinou približne 500 sôch.

Mexiko

Olé, MEXIKO volá !!! Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa zmení na neprekonateľný zážitok, jednoznačne MEXIKO je tá správna voľba! Práve tu nájdete tie najkrajšie letoviská na karibskom pobreží s bielymi piesočnatými plážami, ktoré ponúkajú nezameniteľný relax, ale aj zábavu a dobrodružstvo. Okrem leňošenia v 5* rezorte Barcelo Maya Gran Resort si tu užijete výlety na najzaujímavejšie pamiatky starovekej civilizácie na svete, podmorský svet druhého najväčšieho korálového útesu sveta a ochutnáte to najlepšie tacos na svete!

Mexiko je krajina s bohatou kultúrnou históriou a vďaka dedičstvu Mayov a Aztékov sa pýši archeologickými náleziskami a pamiatkami zapísanými na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Miestni obyvatelia sú srdeční a priateľskí, vždy dbajú na to, aby sa návštevníci cítili vítaní. Táto úžasná krajina si získa svojich návštevníkov rozmanitosťou zasnežených hôr, bujnou džunglou až po pláže lemované krištáľovo čistým morom. Či už dáte prednosť oddychu na slnkom zaliatej pláži, zlaňovaniu sa po trblietavom vodopáde, surfovaniu alebo plávaniu s delfínmi, ocitnete sa obklopení jednou z najkrajších prírodných scenérií. Milovníci potápania si iste prídu na svoje pod hladinou pri objavovaní druhého najväčšieho korálového útesu sveta. Pre gurmánov je veľkým lákadlom fantastická mexická kuchyňa. Ochutnajte mexické tacos, rozmanité chilli omáčky alebo skúste niečo menej tradičného v podobe lariev mravcov - tzv. Escamoles. Chýbať nebude ani mexická tequilla. Potešia sa tiež naše dovolenkárky, milovníčky nakupovania. Miestne trhy s tradičnými suvenírmi ako pravé mexické sombrero a obchodné centrá tu nájdete na každom rohu. Dokonalé pohodlie celého pobytu sme pre vás zabezpečili vo veľkolepom komplexe Barceló Maya Grand Resort, kde sa vaše sny o ideálnom relaxe stanú skutočnosťou. Tento výnimočný luxusný rezort sa nachádza pri druhom najväčšom koralovom útese sveta na jednej z najkrajších pláži Mexika. Komplex rezortu sa skladá zo 6 hotelov a v našej ponuke nájdete až 4 z nich - Maya Caribe, Maya Colonial, Maya Tropical, Maya Beach. Na jednom mieste si užijte služby až štyroch hotelov. Čo viac dodať, dovolenka snov sa môže začať!


Hlavné mesto:
Mexiko

Počet obyvateľov:
127,6 mil.

Rozloha:
1 973 000 km²

Mena:
mexické peso

Chichen Itzá, Valladolid, Cenote Mexiko
Neoddeliteľnou súčaťou každej dovolenky je aspoň jeden výlet. V Mexiku si ich určite užijte viac. Našim prvým tipom je návšteva tajomného miesta Chichen Itza. Jeden zo siedmich novodobých divov sveta patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Mexiku. Ukážeme vám Kukulkanov chrám, na ktorom je počas jarnej a jesennej rovnodennosti možné pozorovať prírodný fenomén, zostup opereného hada. Dozviete sa viac o rituálnej hre Pelota a navštívite Chrám Bojovníkov. V minulosti bolo toto archeologické nálezisko veľkým kráľovským mestom a súčasťou prehliadky je aj návšteva Chrámu Mníšiek. Ďalšou zastávkou bude koloniálne mestečko Valladolid. Malé a očarujúce mesto priamo v srdci polostrova Yucatán bolo postavené na ruinách už zaniknutého mayského mesta. Lákadlom je katedrála San Gervasio, ktorá symbolizuje prechod osídlenia po čas novej éry. Miesto, kde sa mayské ruiny a kresťanstvo navždy spojili. Deň zakončíme prehliadkou a možno kúpaním v mystickom cenote – zatopená jaskyna, v ktorej sa zhromažďuje podzemná voda. Vznikli ústupom oceánu pred miliónmi rokov a tropické dažde z nich urobili zásobáreň pitnej vody. Cenoty sú čarokrásne miesta s krištáľovo čistou vodou. Rozprávkovú atmosféru dotvára krehká krasová výzdoba – stalagmity, stalaktity a zeleň okolitej džungle odrážajúca sa na čírej hladine. To musíte zažiť!
Koralový útes ostrovov Contoy a Mujeres Mexiko
Ak nie ste práve fanúšikom histórie, kultúrnych pamiatok či adrenalínových športov a radšej dávate prednosť hrejúcemu slnku a priezračným vodám tyrkysového mora, tento výlet je pre vás ako stvorený. Neďaleko od polostrova Yucatán sa nachádzajú ostrovy Contoy a Mujeres. Prvý na našom lodnom výlete navštívime ostrov Contoy, ktorý je vzdialený od letoviska Cancún 25 km. Je to jeden zo 67 chránených mexických národných parkov a najdôležitejšia vtáčia rezervácia v mexickom Karibiku. Na juhu ostrova, medzi hranicami teplých vôd Karibiku a Mexického zálivu, nájdeme útes Ixlaché. Tento útes je súčasťou najväčšieho bariérového útesu v Latinskej Amerike a druhého najväčšieho na svete. Je známy ako neporušený ekosystém, ktorý chráni vtáky, plazy, ryby a morskú faunu, akými sú aj rôzne druhy ohrozených korytnačiek. Žije tu viac ako 200 druhov podmorských živočíchov. Spoločne si užijeme relax na panenskej prírodnej pláži. Okrem opaľovania a kúpania, odporúčame vyskúšať i šnorchlovanie a potápanie. Stačí vojsť do mora a tam na vás čakajú okúzľujúce koralové zákutia plné pestrofarebných rýb. V našom výlete budeme pokračovať plavbou na nádherný ostrov Mujeres, vzdialený 32 km od ostrova Contoy, kde si užijte pravú karibskú atmosféru miestnych obyvateľov a aj nakupovanie. Nádherný ostrovný raj sa nachádza hneď oproti Bahia de Mujeres (Zátoka žien) a je pokojnejší ako Cancún. To však neznamená, že tam nie je čo robiť. Práve naopak, čas si vyplníte na krásnych plážach s bielym pieskom, osviežia vás pokojné krištáľovo čisté tyrkysové vody a spoznáte najpriateľskejších miestnych obyvateľov od rybárov, umelcov a hudobníkov až po potápačov, kuchárov, ktorí tvoria jedinečnú komunitu a atmosféru ostrova. Máte radi Pirátov z Karibiku? Na ostrove sa nachádza hacienda, ktorú postavil slávny pirát Fermin Mundaca, aby si získal lásku miestnej ženy známej ako La Trigueña. K vile vedú kľukaté chodníky a v záhrade na pamiatku lásky nájdete slnečné hodiny venované milovanej žene. A ako tento príbeh lásky skončil? Dozviete sa na výlete, loď už čaká.
Prírodná džungla Xplor, zábavné parky Xcaret, Xel-Ha Mexiko
Chcete zažiť niečo naozaj nezabudnuteľné a doslova dychberúce? Ponúkame vám presne to, čo hľadáte! Dobrodružstvo vo vnútri Xplor prírodnej džungle v Mexiku, ktoré oslobodzuje ducha i myseľ. Najnavštevovanejší zip-line park na svete vám umožní vybrať sa cestou od najvyšších miest parku až po jadro Zeme v stalaktitových riekach. Užijete si fantastický deň obklopení nádhernými scenériami prírody a vaše srdce sa rozbehne v rytme neobmedzenej zábavy. Xplor ponúka všetky druhy aktivít pre dobrodruhov a nadšencov zábavného parku v každom veku v poradí, ktoré vám najviac vyhovuje, a toľkokrát, koľkokrát sa vám zachce. Čo na vás čaká? Majestátne skalné vápencové stalagmity, jazda v terénnych autách pod aj na zemi, plavba na pltiach v 530 až 570 metrov dlhých okruhoch po zatopených jaskyniach s krištálovo čistou vodou a nebude chýbať ani obľúbený zipline nad mexickou Yucatánskou džungľou. A aby toho nebolo málo, v zábavnom parku Xcaret v Playa del Carmen si spoločne s celou rodinou budete môcť užiť viac ako 50 prírodných a kultúrnych atrakcií. Navštívite akvárium Coral Reef a pavilón motýľov, ochutnáte vynikajúce mexické a medzinárodné jedlá a objavíte mayské ruiny. Tento zábavný park v Cancúne urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou. A to nie je v rámci nášho výletu všetko. Na záver splníme sen všetkým milovníkom šnorchlovania v ďalšom zábavnom parku Xel – Ha, ktorý je považovaný za jeden z najväčších a najkrajších prírodných divov na svete. Park o rozlohe približne 4 km2 sa pýši krištáľovo čistou vodou v jaskyniach a podzemných prameňoch. Hlavným lákadlom parku je samotný záliv, ktorý je z morskej strany ohradený sieťami. Záliv je typický aj tým, že prostredníctvom rôznych prírodných kanálov sa tu mieša sladká voda so slanou a vzniká tak efekt brakických vôd. V parku našlo svoj domov viac ako 70 druhov podmorskej fauny. Doprajte si neobmedzené šnorchlovanie na tomto unikátnom mieste. www.xcaret.com
Tulum, Coba, Cenote Mexiko
Pridajte sa k nám a absolvujte s nami jedinečnú prehliadku tých najväčších historických skvostov Mexika. Archeologické nálezíská a pamiatky starovekej civilizácie Mayov a Aztékov patria medzi svetový unikát a sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Preto ak máte chuť stráviť dovolenkové dni i návštevou pamiatok a spoznávaním histórie, neváhajte! Vráťte sa s nami do dávnych čias a naskytne sa vám príležitosť vidieť preslávené pamätihodnosti. Naša cesta do histórie sa začne v Tulume. Mesto sa týči na 12 metrov vysokom útese, ktorý sa vypína nad tyrkysovo-modrým morom. Toto nálezisko svojho času bolo najdôležitejším náboženským a politickým centrom na východnom pobreží Yucatánu. Dnes je jedným z najfotografovanejších miest sveta. Druhá zastávka bude v archeologickom nálezisku Coba, známom najmä vďaka pyramíde Nohoch Mul – jediná pyramída v tejto oblasti, na ktorú sa dá v súčasnosti vystúpiť a pozorovať okolitú prírodu z výšky 56 metrov. Na tomto fascinujúcom mieste sa našla stéla, na ktorej archeológovia dešifrovali magický dátum 21.12. 2012. Poslednou zastávkou na našom výlete bude návšteva cenotu s krištáľovo čistou vodou, ktorá bude pre vás príjemným a chladivým osviežením. Mayovia verili, že cenoty sú vstupom do podsvetia a boli pre nich posvätným miestom.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

*****Webstránka:

www.barcelo.comPoloha:

rezort sa rozprestiera priamo pri jednej z najkrajších pláži Mexika v obľúbenej turistickej časti Riviera Maya, ktorá sa tiahne karibským pobrežím mexického polostrova Yucatán • iba 75 kilometrov južne od medzinárodného letiska Cancún • 20 km južne od letoviska Playa del Carmen vyhľadávaného vášnivými golfistami a milovníkmi podmorského života • 35 kilometrov severne od archeologického pásma Tulum s najväčšími historickými pamiatkami Mexika a parkov s prírodnou rezerváciouUbytovanie:

klienti majú možnosť výberu ubytovania v 4 hotelových častiach rezortu: Barceló Maya Beach, Barceló Maya Tropical, Barceló Maya Colonial, Barceló Maya Caribe a nasledovných typoch izieb: Superior izby (dostupné vo všetkých hoteloch) – elegantne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou 1-2 prísteliek • vo všetkých izbách klimatizácia • stropný ventilátor • LCD televízor • telefón • rádiobudík • župan a papuče • sušič vlasov • kávovar • set na prípravu kávy a čaju • wifi • minibar dopĺňaný denne vodou, nealko nápojmi a pivom (zdarma) • trezor • žehlička so žehliacou doskou • terasa alebo balkón; Premium Level Ocean Front Junior Suite (apartmány dostupné v hoteloch Barceló Maya Colonial a Barceló Maya Tropical) – priestranné dvojlôžkové apartmány s možnosťou 1-2 prísteliek s nádherným výhľadom do tropickej záhrady rezortu • Premium Level all inclusive; Premium Level Ocean Front Junior Suite (apartmány dostupné v hoteloch Barceló Maya Beach a Barceló Maya Caribe) – priestranné a moderne zariadené dvojlôžkové apartmány s možnosťou ubytovania až pre 5 osôb • umiestnené v Premium Level časti s magickým výhľadom na oceán • súkromná vírivka na terase, alebo balkóne • Premium Level all inclusive; Junior Suite Swim UP Premium Level (dostupný v hoteli Barceló Maya Caribe) – jedinečný štýl apartmánu s možnosťou ubytovania maximálne 4 osôb od 13 rokov s privátnou vírivkou na terase a priamym vstupom do bazéna • možnosť využitia Premium Level all inclusive • k dispozícií služby a zariadenia luxusného hotela Barceló Maya Palace – bary a á la carte reštaurácie Brasserie – francúzska kuchyňa, Rodizzio – zamerané na brazílsku kuchyňu a Caribe – podávané špeciality karibskej kuchyneVybavenie:

rozsiahly hotelový rezort je vsadený do nádhernej záhrady s mohutnými palmami a exotickými kvetmi • resort Barceló Maya Grand Resort pozostáva zo 6 hotelových časti s vlastnou recepciou • hlavné reštaurácie jednotlivých hotelov • 8 tématických reštaurácií: Mexico Lindo- mexická kuchyňa, La Fuente – španielska kuchyňa, Tokyo – japonské špeciality, La Trattoria- talianska kuchyňa, Mare nostrum – reštaurácia s rybími špecialitami, Kyoto – japonská kuchyňa, Capri – talianska reštaurácia, Santa Fe- steak house reštaurácia • 14 hotelových barov v rôznych častiach rezortu • 24 hodinový all inclusive Sports Bar • disco bar • 4 snack bary Rancho Grande, Captain Morgan, Mariachi a Palmeras otvorené od 10:30 – 18:30 • Jaguars nočný klub (vstup od 18 rokov) • bazénové komplexy v rôznych častiach rezortu • detské bazény s vodnými atrakciami • vodný park Barcy so šmýkľavkami a tobogánmi pre deti do 12 rokov • vodný park Pirátsky ostrov s tobogánmi a zábavnými atrakciami pre všetky vekové kategórie (za poplatok) • bazén na surfovanie • plne vybavené moderné fitnes • zumba • joga • pilates • detský Barcy klub pre deti od 4-12 rokov • Disco Club One pre tínedžerov od 13 - 17 rokov • luxusné wellness centrum a beauty s kaderníctvom, manikúrou a pedikúrou • parná a fínska sauna • bowling so šiestimi dráhami (extra platba) • obchodné centrum Maya Mall • zábavný fly & ride park Ventura so zip linom a motokárami (extra platba) • Skate fun zimná dráha na korčulovanie (extra platba) • wifi v celom areáli • babysitting servis (extra platba) • lekáreň • zmenáreň • požičovňa áutStravovanie:

formou all inclusive

ultra all inclusive raňajky, obedy a večere miestnej a medzinárodnej kuchyne podávané formou švédskych stolov • tématické večere v á la carte reštauráciach Mexico Lindo, La Fuente, Tokyo, La Trattoria, Mare Nostrum, Kyoto, Capri a Santa Fe (nutná rezervácia vopred) • snacky a ľahšie jedlá podávané v čase 10:30-18:30 v snack baroch Rancho Grande, Captain Morgan, Mariachi a Palmeras • Sports bar s all inclusive nápojmi a ľahkým občerstvením 24 hodín denne • miestne alkoholické nápoje ako víno, pivo, likéry, koktejly a nealkoholické nápoje podávané v hotelových baroch • slnečníky a ležadlá pri bazénoch a na pláži • plážové osušky • wifi • denný a večerný animačný program pre všetky vekové kategórie • večerná show • vstup do Juguars nočného klubu (nad 18 rokov) • disco pre tínedžerov od 13-17 rokov • detský miniklub • vodný park • fitnes • tenis • basketbal • mini golf • kajak • windsurfing • katamarán • vodné bicykle • vodný aerobik • stolný tenis • šach • šípky • plážový volejbal • jedinečný koncept kde klienti majú možnosť využívať služby, bary a reštaurácie umiestnené vo všetkých štyroch častiach hotelového rezortu: Barceló Maya Beach, Barceló Maya Caribe, Barcelo Maya Colonial, Barceló Maya Tropical

Premium Level all inclusive - exluzívny concierge servis • prioritná rezervácia v á la carte reštauráciach • izby v premium časti hotela s najkrajším výhľadom • plážové osušky umiestnené na izbe • VIP minibar doplnený o snacky • nočná hotelová služba • vstup do exluzívneho Level Lounge s medzinárodnými nápojmi, ľahším občerstvením, hotelovou knižnicou a medzinárodnými novinami • premium nápoje v hotelových baroch a reštauráciach • wifi pripojenie v celom rezorte • izbový servis • fľaša šumivého vína na izbe pri príchode • zľava do wellness centra • špeciálny darček pre deti a dospelýchPláže:

jedna z najkrajších pláží v mexickom Karibiku • 2 km dlhá a priestranná pláž s bielym jemným pieskom a krištálovo čistým morom ideálna na romantické prechádzky • pozvoľný vstup do mora ocenia rodiny s malými deťmi a neplavci • nachádza sa pred druhým najväčším koralovým útesom na svete • na pláži k dispozícii slnečníky a ležadlá (zdarma) • plážové osušky (zdarma)Šport a zábava:

hotelový komplex ponúka široké spektrum voľnočasových aktivít • 4 tenisové kurty (večerné osvetlenie za príplatok) • 2 multifunkčné ihriská • basketbalové ihrisko • 18 jamkový mini golf • výbava na šnorchlovanie • kajak • úvodná hodina potápania (zdarma, nutná rezervácia vopred) • vodné bicykle • paddleboard • windsurfing • katamarán • kajak • vodné pólo • motorové vodné športy (za príplatok) • plážový volejbal • stolný tenis • bedminton • šach • šípky • lukostreľba • vodný aerobik • fitnes • zumba • joga • pilates • telocvičňa • detský klub • bowling (extra platba) • 18 a 9 jamkové golfové ihrisko vzdialené len pár kilometrov od komplexu v Playa del Carmen and Puerto Aventuras (extra platba) • celodenný animačný programNovinka v ponuke
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek