milujeme leto
štvrtok 14. novembra 2019 22:56
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Albánsko Shëngjin Rafaelo Resort hotel ****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotela? Pozrite si prezentácie
ďalších našich hotelov na našom youtube videokanáli.

360° Panoráma

Rozhliadnite sa po hotelovej izbe a nájdite si ideálne miesto pre oddych a spánok na Vašej dovolenke.

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Shëngjin - dovolenka leto  2019

Rýchlo sa rozvíjajúce turistické stredisko Shëngjin vás očarí svojou malebnosťou a priateľskou atmosférou. Malé pobrežné mesto je situované neďaleko hraníc s Čiernou Horou. Všetkým priaznivcom histórie ho môžeme odporučiť aj vďaka blízkosti mesta Lezhë, ktoré má tisíce rokov staré dejiny a jedinečnú kultúru. Jeho obyvatelia sú veľmi hrdí na to, že je tu hrobka ich národného hrdinu Gjergja Kastriotiho Skanderbega, ktorý zjednotil znepriatelené albánske kmene, aby spoločne bojovali proti tureckej nadvláde. Stredisko Shëngjin má asi 8000 obyvateľov a je známe svojimi širokými piesočnatými plážami a dobre vybavenými hotelmi. V lete sa pláže tohto mesta zaplnia tisíckami návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za priezračným Jadranským morom, kvalitným ubytovaním, nočnými klubmi či reštauráciami. Všade panuje priateľská atmosféra, nájdete tu čisté promenády, udržiavané pláže a belasé more. Za zmienku určite stojí aj cenová dostupnosť celého Albánska pre slovenských dovolenkárov. V porovnaní s ostatnými európskymi prímorskými krajinami mu svojimi miestnymi cenami nemôže konkurovať ani Bulharsko či Čierna Hora. Tu si môžete dopriať a vychutnať takmer všetko, pretože ceny sú približne na úrovní tých slovenských, prípadne nižšie, čo v iných európskych destináciach určite nenájdete.

Albánsko

Okúsiť čaro nepoznaného, objaviť krásu zatracovaného, nájsť poklad tam, kde ho ostatní nehľadajú... Taká je odpoveď na otázku: Čo všetko môžem očakávať od Albánska? Albánsko je pripravené ukázať svetu svoje bohatstvá ukrývané vekmi a pochváliť sa čarovnými plážami v Shëngjine, Durrës, či na Albánskej riviére. Všadeprítomný nádych exotiky vás bezpochyby nadchne, a keď k tomu pridáte očarujúcu prírodu, a skvelú miestnu kuchyňu, Albánsko vás skutočne chytí za srdce. Moderná krajina s bohatou históriou a fascinujúcou prírodou či plážami sa teší obľube klientov a pevne veríme, že ponuka, ktorú sme pre vás opätovne pripravili, vás zaujme a Albánsko si zamilujete.

Albánsko sa úprimne teší každému návštevníkovi, ktorý sa nenechá odradiť rozporuplnými informáciami o tejto prekrásnej krajine a príde si ju vychutnať takú, aká naozaj je: s nespútanou a očarujúcou prírodou, bohatou históriou, bytostne hrdú na svojich predkov. Ak ste mali pocit, že v Európe už nie je čo objavovať a dovolenkovali ste už vo všetkých stredomorských krajinách, zastavte sa a prelistujte si nasledujúce strany. Objavte spolu s nami tento nedotknutý kúsok Európy, krajinu, ktorá sa stáva ďalším hitom medzi najobľúbenejsími dovolenkovými destináciami. Ak chcete zažiť exotiku v Európe, navštíviť krásne, široké a dlhé pláže s jemným pieskom, spoznať krajinu nezasiahnutú masovým cestovným ruchom a užiť si dobré služby a výnimočne priaznivé a nízke miestne ceny, Albánsko je tou pravou destináciou. Vybrali sme pre vás overené hotely pri krásnych plážach v stredisku Durrës a sme zvedaví, čo poviete na našu novinku - hotel Gloria Palace. Cestovať môžete letecky i vlastnou dopravou.


Oficiálny názov:
Albánska republika

Hlavné mesto:
Tirana

Počet obyvateľov:
3.151.000

Rozloha:
28.748 km²

Mena:
lek

Pútnické miesto chrám Laç a mesto Lezhe Shëngjin
Navštívite pútnické miesto s chrámom, ktorého história siaha do 12. storočia. Každoročne 13. júna viac ako 1 miliónov pútnikov všetkých náboženstiev, ale aj neveriacich z okolitých krajín, navštívia toto miesto, aby pocítili jeho liečivú silu. Z kopca, kde sa nachádza chrám, je nádherný výhľad. Výlet pokračuje návštevou starobylého mesta Lezhe a hrobky albánskeho národného hrdinu Skanderbega.
Skadarské jazero, Podgorica, Skadar Shëngjin
Návšteva nádherného Skadarského jazera v Čiernej Hore, najväčšieho jazera na Balkánskom polostrove. Plavba po jazere s peknými prírodnými scenériami, vzácna flóra a fauna: 270 druhov vtákov vrátane vzácneho pelikána, množstvo druhov rýb a vodných rastlín. Obed – menu z rýb, je voliteľný, podáva sa v reštaurácii s pekným výhľadom na jazero. Výlet pokračuje prehliadkou hlavného mesta Čiernej Hory Podgorica.

Nasleduje presun do mesta Skadar (albánsky Shköder), najstaršieho albánskeho mesta. Možnosť prehliadky etnografického a archeologického múzea, najväčšieho kostola na Balkánskom polostrove (zo 14. storočia), prehliadka mesta a pevnosti Rozafa z 3. storočia pred naším letopočtom, obkoleseného riekami Drini, Buna a Kiri. Z pevnosti je krásny výhľad na okolie.
Tirana a Kruja Shëngjin
Návšteva historického mesta Kruja, rodiska albánskeho národného hrdinu Gjergja Kastrioti Skanderbega, kde uvidíte: hradby s opevnením vybudovaný v 5.-6. storočí, v areáli hradu je etnografické múzeum, starý bazar – stredoveký trh s obchodíkmi vybudovanými z dreva, z unikátnymi tradičnými remeselnými výrobkami z alabastru, striebra, medi, dreva, koberce z vlny, rôzne starožitnosti, atď, všetko za priaznivé ceny.

Výlet pokračuje prehliadkou hlavného mesta Albánska Tirana, kde navštívite: národné historické múzeum (voliteľné) – najrozsiahlejšie albánske múzeum, vežu s hodinami – symbol Tirany, vysoká je 35 m, vybudovaná bola v roku 1822, mešitu Ethem Bay – je to jedna z ôsmych albánskych mešít, ktoré sa zachovali z 18. - 19. storočia, pyramídu, najznámejší tiranský bulvár, Polytechnickú univerzitu. Počas návštevy Tirany možnosť voľného programu.

Popis hotela

Poloha:

priamo pri dlhej a širokej piesočnatej pláži letoviska Shëngjin, od ktorej je hotel oddelený len pešou promenádou • 6 km od mesta Lezhë • 50 km od príletového letiska RinasUbytovanie:

vkusne a moderne zariadené priestranné 2-lôžkové izby s možnosťou prísteliek • rodinné izby s 2 oddelenými spálňami určené až pre 5 osôb (za príplatok) • výhľad na bazén s orientáciou na morskú stranu (za príplatok) • klimatizácia • sat TV • malá chladnička • príslušenstvo (kúpeľňa, WC) • sušič na vlasy • balkón s posedením • ubytovanie v izbách de luxe v novovybudovanej časti hotela Rafaelo Resort (za príplatok)Vybavenie:

niekoľko 4* blokov a 5* blok • priestranný udržiavaný areál s atraktívnym bazénovým komplexom (ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma) • vstupná hala s recepciou • 2 reštaurácie • bar • kaviareň • pizzeria • terasa • obchodík • zmenáreň • wifi • lekáreňStravovanie:

formou all inclusive

ALL INCLUSIVE raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane vybraných nápojov • ľahký popoludňajší snack • počas dňa miestne pivo a víno a vybrané nealkoholické nápoje (voda, džús, malinovky) podávané v hotelovej reštaurácii • klienti ubytovaní v izbách de luxe sa stravujú v reštaurácii "Rafaelo De- Luxe" a ich zaplatené all inclusive služby zahŕňajú i miestny koňak a rakiju • slnečníky a ležadlá pri bazéne aj na pláži zdarmaPláže:

rozsiahla pláž s jemným pieskom s pozvoľným vstupom do mora • 2 ležadlá a 1 slnečník na izbu (zdarma)Šport a zábava:

plážové atrakcie a vodné športy na pláži (za poplatok) • večer živá hudba • diskotékaOficiálne hodnotenie:

****Strana v katalógu:

108Webstránka:

www.rafaeloresort.comTop First minute
Top First minute + 2 deti zdarma
Priamo na pláži
Slnečníky a ležadlá zdarma
All inclusive služby
Rodinná dovolenka
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek